Bölge Trafik müdürlüğü kavşağında yapılan etkinlik hakkında bilgi veren Trafik Şube Müdürlüğü ekipler amiri vekili Komiser Ersin Aydınalp şunları kaydetti "Yozgat İl Emniyet Müdürümüz Saim Akpınar’ın öncülüğünde bir takım faaliyetlerde bulunuyoruz.

Amacımız bu etkinlikleri sadece 1 haftaya sıkıştırmak değil yıl genelinde bu faaliyetleri sürücülere uygulamak. Bu bilinci artırmak suretiyle Karayolu Güvenlik ve Trafik Haftası münasebetiyle sürücülere karanfil dağıttık. Her zaman bizlerden bekledikleri şeylerin dışına çıkarak karanfil dağıtıyoruz ve sürücülerin daha da bilinçlenmesini sağlıyoruz. Malumunuz trafik kazalarında korkunç bir şekilde can ve mal kayıpları yaşanmakta. Emniyet kemerlerini kullanmaları konusunda güvenli ve sağlıklı bir şekilde yolculuk yapmaları konusunda sürücülere uyarılarda bulunuyoruz.

Bu uygulama halkımızın güven ve huzur içinde gidecekleri yerlere kazasız belasız ulaşmalarını sağlamaya yönelik bir uygulama. Aslında trafik cezası değil de sürücülerimize her zaman karanfil vermek istiyoruz. Bu etkinlikler ile sürücülerimizin emniyet kemeri takmalarındaki duyarlığı da artıyor ve bu durum bizi çok mutlu ediyor. Sürücülerimiz karanfil almalarını ilk önce şaşkınlıkla karşılıyor ama daha sonra bu uygulamadan memnun kalıyorlar. Sürücülerimiz ilk olarak kendileri trafik kurallarına uyduğunda diğer sürücülerinde kurallara uyduklarını göreceklerdir. Bunun için tüm sürücülerimizin kurallara uymalarını ve birbirlerine trafikte saygı çerçevesinde hareket etmelerini temenni ediyoruz."