Toshiba PC pazarından çekiliyor

Toshiba son yıllarda büyük kayıp yaşadığı PC pazarından çekilmeye hazırlanıyor. Güvenilir kaynaklara göre Toshiba satış işlemi için yerli ve yabancı şirketlerle görüşmeler halinde.
Yayınlanma tarihi: 07 Aralık 2015, Pazartesi günü, saat: 09:02

2014 yılında PC pazarından kısmen çekilen ve 900 çalışanını işten çıkaran Toshiba, son gelen haberlere göre bilgisayar dünyasından tamamen çekiliyor. Wall Street Journal tarafından yayınlanan haberde Toshiba'nın PC pazarından çekilmeye hazırlandığı belirtiliyor. Üstelik Japon dünya devi satış işlemi için Fujitsu başta olmak üzere birçok yerli ve yabancı şirketle görüşmeler halinde. Ancak site söz konusu şirketlerin isimlerini  ve satış planlarını şimdilik açıklamayı uygun görmüyor.

İlginizi çekebilir;  Sony, Toshiba'nın sensör birimini resmen satın aldı

Geçtiğimiz günler sensör birimini 155 milyon dolar karşılığında Sony'ye devreden Toshiba'nın kâr getirmeyen birimleri elden çıkarmak istediğini, Toshiba CEO'su Masashi Muromachi'nin ekim başında bir gazeteye verdiği demecinden hatırlıyoruz.

Şu an PC pazarının %2.3'ünü elinde bulunduran Toshiba'nın bilgisayar dünyasında uzun süredir kan kaybettiği bir gerçek. İlerleyen günlerde Toshiba cephesinden satış işlemine ilişkin resmi açıklamanın gelmesi bekleniyor. 

Toshiba PC pazarından çekiliyor
 

Etiketler: Toshiba   PC   pazarından   çekiliyor  
Lütfen yorumunuzu yazarken hakaret ve küçük düşürücü ifadeler kullanmamaya özen gösteriniz.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

7 + 7 = ?

 
AnketTümü
Cumhurbaşkanı Adayınız Kimdir
 
haber yazılımı: buki