Toplu Açılışla, Yozgat'ta Tesis Açılacak

Orman ve Su İşleri Bakanlığı tarafından ülke genelinde yapımı tamamlanan 2,4 milyar lira yatırım bedelli 175 eser 23 Aralık Çarşamba günü Ankara’da Başbakan Ahmet Davutoğlu tarafından hizmete alınacak.
Yayınlanma tarihi: 21 Aralık 2015, Pazartesi günü, saat: 18:21

Orman ve Su İşleri Bakanlığı tarafından ülke genelinde yapımı tamamlanan 2,4 milyar lira yatırım bedelli 175 eser 23 Aralık Çarşamba günü Ankara’da Başbakan Ahmet Davutoğlu tarafından hizmete alınacak.

Sloganlarının "Orman ve Su İşleri Bakanlığı Zamanla Yarışıyor" olduğunu söyleyen Prof. Dr. Eroğlu "Son 13 yılda yaptıklarımız hayal bile edilemezdi. Biz ise tamamladığımız tesisleri toplu olarak hizmete alıyoruz. Hizmet zincirine her yıl yeni halkalar ilave ediyoruz. 2010 yılında başlattığımız toplu açılış geleneğini bu yıl da devam ettireceğiz." dedi. Daha önce de toplu açılışla eserlerini hizmete aldıklarını söyleyen Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu, "Bu yıl da aralarında barajlar, içme suyu, sulama, atıksu arıtma ve taşkın koruma tesisleri ile ağaçlandırma, ormancılık, milli park ve meteoroloji projelerinin yer aldığı 2,4 milyar TL’ye mal olan 175 dev tesisi Başbakanımız Ahmet Davutoğlu ile birlikte hizmete alacağız” dedi.

Yozgat’ta Devlet Su İşleri (DSİ) Genel Müdürlüğü’nün tamamladığı 2 adet tesisi de bu açılış merasimi ile hizmete alınacağını ifade eden Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu, hizmete alınacak DSİ’ye ait eserlerin sulama ve taşkın koruma tesislerinden oluştuğunu belirtti. 

Tamamlanan 10 adet taşkın koruma tesisini birleştirerek tek tesis olarak değerlendirildiğini vurgulayan Bakan Eroğlu, "DSİ tarafından tamamlanan tesisler ile Yozgat’ta toplam 2 bin 280 dekar zirai araziye sulama suyu sağlayacağız. 2 ilçe, 6 köy ve 4 bin 500 dekar zirai araziyi taşkın zararlarından koruyacağız. Ayrıca bu açılış merasiminde Bakanlığımıza bağlı Orman ve Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nce Yozgat’ta yapımı tamamlanan tesis ve çalışmaları da hizmete alacağız. Bu eserler arasında ise yeni orman yolları, ağaçlandırma, orman köylüsüne destek, fidan üretimi, bal ormanı gibi çalışmalar ve otomatik meteoroloji gözlem istasyonları yer alıyor. Bütün bu eser ve çalışmaların toplam yatırım bedeli 26 milyon TL’yi geçiyor." şeklinde ifade etti.

Açılışı yapılacak eserlerin millete ve ülkemize hayırlı olmasını dileyen Prof. Dr. Veysel Eroğlu, "Bütün vatandaşlarımızı, Ankara’da Başkanımız ile gerçekleştireceğimiz bu tarihi ana davet ediyoruz” diyerek sözlerini tamamladı.

Lütfen yorumunuzu yazarken hakaret ve küçük düşürücü ifadeler kullanmamaya özen gösteriniz.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

1 + 4 = ?

 
haber yazılımı: buki