Tol Çarşı İhaleye Hazır

Şehir merkezinde kötü bir görüntüye sebep olan Tol Çarşının restorasyon ihalesi 3 Mayista yapilacak.
Yayınlanma tarihi: 15 Nisan 2016, Cuma günü, saat: 13:09

Uzun yillardir sürüncemede kalan ve şehir merkezinde kötü görüntüye sahip olan Tol Çarşı sorunu, Yozgat Belediyesi tarafından çözüme kavuşturulmak için, projelendirildikten sonraki aşaması olan olan ihale kısımı 3 Mayısta yapılacak. 

Yozgat Belediye Başkanı Dr. Kazım Arslan'ın adaylık döneminde önem verdiği projelerin başında gelen Tol Çarşı'nın nostaljik görüntüsüne kavuşturularak, eski canlılığının sağlanması amacına yönelik projede son adımlar atılarak, projenin hayata geçirilmesi sağlanacak.

Başkan Arslan konuya ilişkin yaptığı açıklamada, "Seçimler döneminde Tol Çarşı esnafımıza söz verdik. Tol Çarşının nostaljik görüntüsüne kavuşması, işlevselliğinin artırılması adına hazırladığımız projenin ihale aşamasına geçtik. 3 Mayıs'ta ihalesini yaparak, esnafımızın mağduriyetini ortadan kaldırarak, bölgeye özgün, tarihi dokusu korunmuş bir mekanı ortaya çıkaracağız. Çarşı esnafımızın fikri katkısı ve uzman kişilerin projeyi tamamlanmasiyla esnafin mağduriyeti giderilmiş ve Yozgat güzel ve tarihi bir mekana kavuşmuş olacak." dedi. 

Lütfen yorumunuzu yazarken hakaret ve küçük düşürücü ifadeler kullanmamaya özen gösteriniz.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

9 + 8 = ?

 
Çok OkunanlarBu Hafta
Kritere uygun haber bulunamıyor.
haber yazılımı: buki