TOKİ 4. Etapta Anahtarlar Teslim Edildi

Yozgat, Mutafoğlu Mahallesinde inşa edilen 4'ncü etap Toki Konutlarında anahtarlar teslim edildi.
Yayınlanma tarihi: 15 Ekim 2015, Perşembe günü, saat: 16:30

Yozgat, Mutafoğlu Mahallesinde inşa edilen 4'ncü etap Toki Konutlarında anahtarlar hak sahiplerine düzenlenen törenle teslim edildi. Mutafoğlu Mahallesinde yapılan TOKİ konutlarını açılış törenine Yozgat Vali Vekili Yavuz Güner, Yozgat Milletvekili Av. Yusuf Başer, Belediye Başkanı Dr. Kazım Arslan, daire müdürleri ve vatandaşlar katıldı.

TOKİ Konutları anahtar teslimi töreninde açılış konuşmasını yapan Yozgat Belediye Başkanı Dr. Kazım Arslan, yapımına 2011 yılında başlanılan konutların yapımının yüklenici firmalardan dolayı gecikmeler yaşandığını ifade ederek "Bu konutlar Yozgat’ın önemli sorunlarından bir tanesiydi. Yozgat’ta daha önce 3 etap TOKİ konutları yapıldı. Bu konutların diğerlerinden tek farkı dar gelirli ailelere hitap eden bir konut projesi olmasıydı. Dar gelirli olmalarından dolayı hemşehrilerimizin çeşitli sıkıntıları vardı. Bu sıkıntıları belediye olarak biz, milletvekillerimiz, TOKİ yetkilileri ile birlikte yaşadık. Sıkıntıları atlattık ve şu anda anahtar teslimini yapıyoruz. Allah hayırlı uğurlu etsin, hak sahipleri güle güle evlerinde otursunlar" dedi.

Ak Parti Yozgat Milletvekili Av. Yusuf Başer ise TOKİ Konutlarında daire sahiplerine anahtar tesliminin yapılmasından dolayı kendi evine taşınmış kadar mutlu olduğunu söyledi. 4. Etap TOKİ konutlarında kendisinin de emeği olduğunu belirten Başer, "2010 yılında il başkanıydım ve bu bölgeye mutlaka bir TOKİ projesi uygulanması gerektiğini söylemiştim. O dönemki milletvekili arkadaşlarımızdan Allah razı olsun. Bizim isteklerimizi yerine getirdiler ve bugün burada anahtar teslimini benim yapmış olmam kendi evime taşınmış gibi mutlu etti" diye konuştu.

Düzenlenen tören hak sahiplerine anahtarlarının teslim edilmesi ile son buldu

Etiketler: toki   yozgat  
Lütfen yorumunuzu yazarken hakaret ve küçük düşürücü ifadeler kullanmamaya özen gösteriniz.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

3 + 1 = ?

 
haber yazılımı: buki