Tokat Dostlar Meclisi Burhan Besler başkanlığında Vali Kemal Yurtnaç’ı makamında ziyaret ederek hayırlı olsun temennilerini iletti.
 
Burhan Besler öncülüğünde bir araya gelen Dostlar Meclisi’nden 60 kişilik grup, bir otobüs ile Yozgat’a geldi. İlimiz sınırlarına girildiğinde İl Emniyet Müdürlüğü Bölge Trafik Ekipleri tarafından karşılanan heyet eskort eşliğinde Valiliğe getirildi. Dostlar Meclisi adına Burhan Besler, Vali Kemal Yurtnaç’a içinde Tokat’ın plaka kodunu temsil eden 60 tane özel gül bulunan demeti takdim etti. Çiçek takdiminin ardından Dostlar Meclisi Üyeleri Valilik girişinde Vali Kemal Yurtnaç ile günün anlam ve önemine binaen hatıra fotoğrafı çekildikten sonra Valilik makamına geçildi.
 
Her Şehrinde Vatandaş Hizmet Bekliyor
Makamda açıklamalarda bulunan Vali Kemal Yurtnaç, Burhan Besler nezdinde tüm üyelere ziyaretlerinden dolayı teşekkür ederek, “Hemşerisine sahip çıkan bir yapının tabii ki katkısı olacaktır. Buradan daha niceleri çok gelip geçiyorduk ama hakkında pek fazla bir şey bildiğimiz bir yer değildi. Yozgat benim için Valilik olarak bir ilk. Burada var olan potansiyeli hayata geçireceğiz. İlk icraatımızı, ilk imzamızı da eğitim için attık. Bir okulla başladık ama Anadolu'nun her şehrinde vatandaş hizmet bekliyor. Tokat’ta da burada da göç var. Burada iyi bir senfoni oluşturacağımıza inanıyorum. Burada yerel idarecilere, siyasetçilere iş düşüyor. Ben idarecileri orkestra şefi olarak görürüm., Eğer orkestrasını iyi idare ederse iyi bir senfoni ortaya çıkar, farklı sesler çıkarsa da orkestra şefinin hatası var demektir. Burada iyi bir senfoni oluşturacağımıza inanıyorum. Yozgat'ın kabuğunu kıracağız, Yozgat'ın dışa açılmaya ihtiyacı var. Benden önceki arkadaşımız da güzel hizmetler yapmış biz de buna biraz daha katkı sağlayacağız. Eğer duymazsak, hissetmezsek, duygusal zekamızı kullanmazsak vatandaşı anlayamayız, vatandaşı anlayamayınca da layusel bir kamu görevlisi oluruz. ,Tek hedefimiz hiçbir ayrım yapmadan bu ülkenin güzel insanlarına hizmet etmek. 52 yaşındayım, 28 sene içerisinde vatandaşa hiç bir zaman kapılarımı kapatmadım. Bu iş Yozgat’ta da böyle olacak. Ama tek hedefimiz var bu ülkede bu milletle bir ve bütün olarak sağcısıyla, solcusuyla, Alevi'siyle, Sünnisiyle hizmet etmek. Bunların hepsini bir renk olarak gördüm hayatım boyunca, hiç bir zaman ayırmadım. Bu ülkenin güzel insanlarına hizmet etmek bizim için bir onurdur. Sizler büyük bir kadirşinaslık göstererek beni duygulandırdınız. Sizleri ve sizlerin kanalıyla tüm Tokatlı hemşerilerimizi saygıyla selamlıyor, hayırlı bayramlar diliyorum” diye konuştu.
 
Dostlar Meclisi adına Burhan Besler de yaptığı açıklamada, “bugün burada olmaz isek ne zaman olacağız, sizleri seviyoruz.” dedi.
 
Yapılan açıklamanın ardından heyet Vali Kemal Yurtnaç önderliğinde Yozgat'ın meşhur Nohutlu Tepesine çıkarak şehri tepeden izleme imkanı buldu.
 
Hedefimiz Hiçbir Ayrım Yapmadan Hizmet Etmek
Nohutlu tepesinin gezisinin ardından Vali Kemal Yurtnaç Dostlar Meclisi üyeleriyle Yozgat İl Özel İdaresi Sosyal Tesislerinde düzenlenen iftar yemeğinde bir araya geldi. İftar yemeğine Yozgat Bozok Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Salih Karacabey, Belediye Başkanı Kazım Arslan ve protokol üyeleri katıldı. İftar öncesi Yozgat'ın testi kebabı Vali Yurtnaç, Bozok Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Salih Karacabey ve Dostlar Meclisi adına Burhan Besler tarafından kırılıp misafirlere ikram edilerek Yozgat’ın bir yemeği komşu il Tokatta da tanıtılmış oldu.
 
Yapılan konuşmaların ardından Vali Kemal Yurtnaç ve Dostlar Meclisi üyeleri günün anlam ve önemine binaen toplu olarak hatıra fotoğrafı çekinmeyi de ihmal etmediler. Daha sonra Vali Yurtnaç Hemşerilerini uğurladı.