Bozok Üniversitesi akademik ve bilimsel çalışmalarının yanı sıra sosyal ve kültürel alanda da merkez konumuna gelmek için çalışmalara hız veriyor. Bu kapsamda Bozok Üniversitesi Mart ayında ‘Üniversiteler Arası Tiyatro Festivali’ne ev sahipliği yapacak. Bozok Üniversitesi Tiyatro Topluluğu’nun koordinatörlüğünde üniversitelerin tiyatro topluluklarının da katılımıyla ‘Üniversiteler Arası Tiyatro Festivali’ düzenlenecek.

Bozok’tan Sosyal ve Kültürel Atak
Bozok Üniversitesi gelişim ve tanıtım vizyonu çerçevesinde “Üniversiteler Arası Tiyatro Festivali”ne ev sahipliği yapmak için hazırlıklarını sürdürüyor. Türkiye’deki tüm üniversitelerin tiyatro gruplarının davet edileceği etkinlik 21-29 Mart 2016 Tiyatro Haftası’nda yapılacak.

Sosyal ve Kültürel Yaşam Vazgeçilmezimiz
Etkinlikle ilgili açıklama yapan Bozok Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Salih Karacabey, “Bozok Üniversitesi’ni akademik ve bilimsel alanda çalışmalarla öne çıkarırken aynı zamanda sosyal ve kültürel alanda da gözde üniversiteler arasına sokmak istiyoruz. Bu iki parça aslında üniversitelerin olmazsa olmazı diyebiliriz. Bunun için Mart ayında yapacağımız ve tüm üniversitelerin davet edileceği Tiyatro Festivali’ni önemsiyoruz. İnanıyorum ki üniversitemizin adını her alanda doğru adımlarla tanıtırken sanat alanında da tanıtımını gerçekleştirmiş olacağız. Bozok Üniversitesi sosyal, kültürel ve sanatsal alanda bu organizasyonla tartıya çıkmış olurken aynı zamanda gelecek öğrenci gruplarının da beğenisini kazanması durumunda imajımıza büyük katkı sağlayacak.” diye konuştu.

Bozok’un Adını Türkiye’ye Tiyatro İle Duyuracağız
Bozok Üniversitesi Tiyatro Topluluğu’nun Genel Sanat Yönetmenliği’ni yapan Soner Tumgan, ‘Tiyatro Festivali, Bozok Üniversitesi’nin sanatsal alandaki başarısını tüm üniversitelere göstereceği bir organizasyon olacaktır.’ dedi. Tumgan, ‘Üniversite Tiyatromuz 9 yıldır faaliyetlerine aralıksız olarak devam etmektedir. Hazırladığımız oyunları sadece Yozgat ve ilçelerinde değil, başka üniversitelerinin tiyatro festivallerinde de sergileyerek üniversitenin adını bu alanlarda tanıtmayı amaç ediniyoruz. İnşallah bu organizasyon hem Bozok Üniversitesi için hem de bizim için bir sınav niteliğinde olacak. Festivale katılacak olan gurupların konaklama ve yemekleri üniversite tarafından karşılanacak. İnşallah ünlü tiyatrocuların da katılımıyla özel bir tiyatro oyunu ile de final yapacağız’ ifadelerini kullandı. Bozok Üniversitesi Tiyatro Topluluğu’nun akademik danışmanlığını Tarım ve Doğa Bilimleri Fakültesi Araş. Gör. Erdem Gülümser üstleniyor.