Malatya ili Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri görevini yapmakta iken Bozok Üniversitesi, Tıp Fakültesine atanan ve profesörlük unvanına yükselen Prof. Dr. Hilmi Ataseven Tıp Fakültesinin yeni dekanı oldu.

Bozok Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Salih Karacabey, uhdesindeki Tıp Fakültesi Dekanlığı görevini düzenlenen törenle yeni dekan Prof. Dr. Hilmi Ataseven’e devretti.

Devir teslim töreninde konuşan Rektör Karacabey “Tıp Fakültesi Dekanlığı uzun zamandır benim uhdemdeydi. Artık işi ehline teslim etmiş oluyoruz. Hocamız kıymetli bir bilim insanı. Kendisinin idari tecrübesi de bulunmakta. Bundan böyle Tıp Fakültemiz hem akademik kadro gelişimi açısından hem de bilimsel gelişme açısından kendisinin liderliğinde çok daha ileri gidecektir. Bu yıl Tıp Fakültesi öğrencilerimiz Bozok Üniversitesi çatısı altında eğitim öğretime başladı. Öğrencilerimizin eğitimi açısından tıp alanında tecrübesi olan bir hocamızın rehberlik etmesi ve dekanlık olarak görevi üstlenmesi, fakültemizin eğitim öğretim açısından gelişimimde de önemli bir katkı sağlayacaktır. Hocamıza başarılar diliyor ve yeni görevinin hayırlı olmasını temenni ediyorum.” dedi.

Tıp Fakültesi Dekanlığı görevine yeni atanan Prof. Dr. Hilmi Ataseven ise Bozok Üniversitesi ailesi mensubu olmaktan duyduğu mutluluğu dile getirerek “Rektörümüzün direktifleri doğrultusunda fakültemizi daha ileri seviyelere ulaştırmak için güzel ve başarılı işlere imza atacağız. Tıp Fakültesi olarak alanında uzman akademik kadromuzla bölge halkına kaliteli ve nitelikli sağlık hizmeti sunmayı hedefliyoruz.” ifadelerini kullandı.