14 Mart Tıp bayramı tüm yurtta olduğu gibi Yozgat’ta da kutlandı. Eş zamanlı Yozgat Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliğine bağlı merkez ve ilçe sağlık tesislerinde 14 Mart Tıp bayramı merasimlerle kutlandı. 

Öğle yemeği sonrasında pasta kesimi ile kutlanan Tıp Bayramında sağlık çalışanları memnuniyetlerini dile getirerek, hatıra fotoğrafı çekindiler. 

Aynı zamanda Cumhurbaşkanlığı Külliyesi Beştepe Millet Kongre ve Kültür Merkezi'nde düzenlenen 14 Mart Tıp Bayramı programında, Türkiye’de her ilden seçilen yılın doktorlarına teşekkür belgesi verildi. Yozgat’ta yılın doktoru ise,  hastalara özverili tutumu, merhameti, mesai kavramı gözetmeksizin fedakârca çalışması, yardımseverliği, hasta ve hasta yakınları ile olan iletişimi ve ilgisiyle dikkat çeken, Yozgat Şehir Hastanesi Evde Sağlık Hizmetleri Sorumlusu Dâhiliye Uzmanı Hilal Tunçer Yılmaz’a, Sağlık Bakanı Prof. Dr. Recep Akdağ tarafından teşekkür belgesi verildi. 

Cumhurbaşkanlığı Külliyesi Beştepe Millet Kongre ve Kültür Merkezi'ndeki programa katılan, Yozgat Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Op. Dr. İsmail Kurca yaptığı açıklamada ise, "İnsanı yaşatmayı ve insanın acısını azaltmayı, insanlığa daha nitelikli bir yaşam sunmayı amaç edinen, gece - gündüz, kar, çamur, bayram, tatil demeden büyük bir özveriyle insanların daha sağlıklı yaşaması için ellerinden gelen her türlü çabayı esirgemeyen bu kutsal, saygın ve onurlu mesleği büyük özveriyle yerine getiren tıp çalışanlarımızın insan yaşamına saygıyı ifade eden 14 Mart Tıp bayramını kutluyor başarılı çalışmalarının devamını diliyorum. Yozgat’ta yılın doktoru seçilen doktorumuz Hilal Hanım’ı kutluyorum" dedi.