Yozgat Ticaret Borsası tarafından yapılan çalışmalar sonucu Çekerek ve Akdağmadeni ilçelerine Temsilcilik Bürosu açılarak vatandaşların işleri kolaylaştırıldı. 

Yozgat Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Erkekli, “Mübarek Ramazan ayında da faaliyetlerimize ara vermeden devam ediyoruz. Merkez, Şefaatli, Sorgun, Sarıkaya, Çekerek ve Akdağmadeni ilçelerimizde iftar organizasyonları düzenledik. Üyelerimizle bir araya geldik ve sorunlarını dinledik. Çekerek ve Akdağmadeni İlçelerimizde bulunan üyelerimizin daha önce de dile getirmiş oldukları talepleri doğrultusunda temsilcilik bürolarının açılması için gerekli çalışmaları başlatmıştık. Yapılan hazırlık çalışmaları neticesinde üyelerimizle istişareli olarak temsilciliklerimiz için uygun konumlar belirlendi, gerekli hazırlıklar yapıldı ve temsilciliklerimizin açılışını gerçekleştirdik. Üyelerimize ve çiftçilerimize hayırlı olsun. Bizler üyelerimizin taleplerini yerine getirerek onlara hizmetler sunmak için buradayız ve gücümüzün yettiğince de devam edeceğiz” dedi.

Merkez hizmet binası ve Sorgun Şubesi’nde bakım çalışmaları yapıldığını bildiren Erkekli, ‘’Ticaret Borsası açıldığı günden itibaren ilk kez birimlerin mobilyaları daha iyi hizmet sunmak adına yenilendi. Ayrıca merkezde ve temsilciliklerde bulunan yurt dışından ithal getirilen laboratuar cihazları değiştirilerek, üyelerine ürünlerini son teknoloji cihazlarla analiz ederek ürün değerlerini bire bir elde etme fırsatı sundu’’ diye konuştu.
 
Yozgat Ticaret Borsası Başkanı Erkekli, bursa olarak Ramazan ayında da yardımlara devam ettiklerini hatırlatarak, "Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) katkılarıyla hazırlanan 40 bin lira değerindeki 800 adet gıda paketi ihtiyaç sahiplerine mübarek Ramazan başında ulaştırıldı. Katkılarından dolayı TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu’na teşekkür ediyoruz. Mübarek Ramazan ayında bir nebze olsun ihtiyaç sahiplerine destek olmak için elimizden geleni yaptık. Bunu yaparken de mümkün olduğu ölçüde hassasiyet gösterdik ve insanları rencide etmeden hareket ettik. Daha önce belirlemiş olduğumuz listeler doğrultusunda amacına uygun bir şekilde ihtiyaç sahiplerine tek tek paketleri ulaştırdık" ifadelerini kullandı.