Yozgat Ticaret Borsası tarafından 15 Temmuz FETÖ askeri darbe girişiminden itibaren Cumhuriyet Meydanında demokrasi nöbetini sürdüren vatandaşlara su ve meyve suyu ikramı yapıldı.

Yozgat Ticaret Borsası Başkanı Mehmet ERKEKLİ, yaptığı açıklamada hain darbe girişiminden itibaren Yozgat halkının meydanları doldurarak demokrasiye sahip çıktığını söyledi.

Erkekli, “Hükümetimize ve devletimize yapılan darbe girişimini lanetliyorum. Ülkemiz 15 Temmuz’da tarihi bir gün yaşadı. Bu gün tüm siyasi partiler kişisel görüşlerini bir tarafa bırakarak bayrağına ve vatanına sahip çıktı. Birliğimizi ve bütünlüğümüzü bozmak isteyen yurt içindeki ve yurt dışındaki hainlere karşı en güzel cevabı İstanbul Yenikapı Demokrasi ve Şehitler Mitinginde verdik. Bizde böyle bir günde Demokrasi ve Şehitler mitingini izlemek için toplanan vatandaşlarımızın yanında yer aldık. Sıcak havaya rağmen alana toplanan binlerce vatandaşımızı serinletmiş olduk. Bu vesileyle bir kez daha demokrasiye ve milli iradeye destek sunmuş olduk.” dedi.