"Akreditasyon Sistemi"ne yönelik sertifika töreni, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Akreditasyon Kurulu tarafından Ankara da gerçekleştirildi. 
 
Hizmet kalitesini Avrupa standartlarına taşıyan Yozgat Ticaret Borsası’na, 5 yıldızlı Akreditasyon Sertifikası, Gümrük ve Ticaret Başkanı Bülent Tüfenkci ve TOBB Başkanı Rıfat Hisarcıklıoğlu’nun da katılımıyla TOBB İkiz Kuleler Konferans Salonunda düzenlenen Akredite Oda/Borsa sertifika töreni ile verildi.

Akreditasyon sertifikasını Yozgat Ticaret Borsası adına, Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Erkekli ve Kalite Akreditasyon Sorumlusu Nazif Gençarslan aldı. Ayrıca Yozgat Ticaret Borsasının 5 yıldızlı Akreditasyon Sertifikası aldığı törene, Meclis Başkanı Mehmet Türkekul, Meclis Başkan Yardımcısı Eyüp Babayiğit, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Yaşar Gözübüyük, Yönetim Kurulu Üyeleri Erdal Bozkurt, Medeni Akyol, Meclis Üyeleri Seyfi Diker, Oktay Şafak, Cevdet Elbay ve Genel Sekreter Özden Arslan katıldı.

Türkiye’nin çeşitli ilerinden gelen Oda ve Borsa yetkililerinin katılımıyla gerçekleştirilen Tören, TOBB Başkanı Rıfat Hisarcıklıoğlu'nun açılış konuşmasıyla başladı. 12. Dönem Akreditasyon Sertifika Töreni’nde konuşan TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, Türkiye’nin en büyük zenginliğinin girişimci tüccar ve sanayiciler olduğunun altını çizerken, yapılan törenle birlikte 26 Oda ve Borsa’nın daha, 5 yıldız kapsamına girmeye hak kazandığını söyledi.

Ayrıca 54 Oda ve Borsanın akreditasyonunu yenilendiğini belirten Hisarcıklıoğlu ”1 adet Odamız da akreditasyon seviyesini yükseltti. Esasında onlar, kendilerini dönüştürdüler ve geliştirdiler. Reel sektör için hizmet üreten ve sunan merkezler haline geldiler. Proje üretiyorlar, yurtdışına açılıyorlar, reel sektöre işin hakkını vererek kanaat önderi oluyorlar. İşte 5 yıldızın manası da burada gizli. Bugün 5 yıldızlı olan oda ve borsalarımız, hizmet kalitesi anlamında, Londra'daki, Paris'teki, Berlin'deki oda ve borsalar seviyesine ulaşmış durumda. Onlar üyelerine hangi standartta hizmet veriyorsa, bu oda ve borsalar da, minimum aynı seviyede hizmet veriyorlar. Yani dünya standartlarında çalıştıklarını belgelemiş oluyorlar” dedi.