THK sadece deri toplayan bir kurum değildir

Türk Hava Kurumu (THK) Genel Merkez Başkanlığı'nın periyodik olarak her ay farklı bir bölgede gerçekleştirdiği bölge toplantısı Temmuz ayı oturumuna Yozgat ev sahipliği yaptı.
Yayınlanma tarihi: 27 Temmuz 2015, Pazartesi günü, saat: 15:07

Türk Hava Kurumu (THK) Genel Merkez Başkanlığı'nın periyodik olarak her ay farklı bir bölgede gerçekleştirdiği bölge toplantısı Temmuz ayı oturumuna Yozgat ev sahipliği yaptı. Toplantıya katılan THK Genel Başkanı Vacit Öktem, kurumun sadece deri toplayan bir kurum olmadığının altını çizerek, yapılan faaliyet ve çalışmalar hakkında katılımcıları bilgilendirdi.

Türk Hava Kurumu Yozgat Şube Başkanı Hasan Coşkun tarafından Ser Otel'de ağırlanan 7 il ve 50 ilçeden katılan şube başkanları ile Genel Merkez yöneticileri genel bir değerlendirmede bulundu, fikir alışverişi yaptı. THK Genel Başkanı Vacit Öktem, bölgede faaliyet gösteren Şube Başkanları ve Saymanlarının katıldığı toplantının açılışında, bölgede hayata geçirilmesi planlanan projeler ve havacılık faaliyetleri hakkında bilgiler verdi. Toplantı sonrası basın açıklaması yapan THK Genel Başkanı Öktem, bölge toplantılarına bölgelerde devam ettiklerini söyledi. ''Maalesef halkımız, Türk Hava Kurumunu sadece deri toplayan bir kuruluş olarak tanıyor'' diyen Öktem, ''Evet biz deri topluyoruz ama, bu toplanan deriler karşılığında Türkiye'nin dört ayrı noktasında bulunan eğitim kamplarımız var, bunun yanında belki halkımızın bilmediği hizmetlerinden birisi de, ambulansın alt yapısı Türk Hava Kurumu tarafından temin edilmektedir. Üniversitemiz var, 3 bin öğrenci yetiştiriyoruz. Bunun yanı sıra bir uçuş akademimiz var, Türkiye'deki pilot eğitiminin yüzde 45'ini THK sağlıyor. En son THY ile yaptığımız anlaşma gereği hava yollarına yüz tane pilot yetiştireceğiz. Bu hizmetlerimizin devam etmesi ve daha da gelişmesi için halkımızın bize güven duyması lazım. Biz o derileri topluyoruz ama, karşılığında da halkımıza havacılıkla ilgili bu tür sorunları çözmeye gayret ediyoruz. Bu anlamda daha ileriye gitme noktasında çalışmalarımızı sürdüreceğiz'' dedi. 
Haber/Fotoğraf: Seyfi Çelikkaya

Etiketler: türk   hava   kurumu  
Lütfen yorumunuzu yazarken hakaret ve küçük düşürücü ifadeler kullanmamaya özen gösteriniz.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

1 + 5 = ?

 
AnketTümü
Cumhurbaşkanı Adayınız Kimdir
 
haber yazılımı: buki