Teşvikler için son başvuru 30 Kasım

Çelik, 'KOBİ’lerin sağlıklı bir biçimde büyüyebilmesi, daha uzun ömürlü olabilmesi ve böylece ekonomik alandaki etkinliklerinin artırılması için kurumsallaşmaya yönlendirilmesi büyük önem taşıyor.'
Yayınlanma tarihi: 17 Kasım 2015, Salı günü, saat: 08:56

TSO Meclis Başkanı Sinan Çelik, Yozgat’ta ki işletmelerin rekabet gücünün zayıf olduğunu belirterek, sağlanan teşviklerden yararlanılması gerektiğini dikkat çekti.  

Türkiye’de şirketlerin yaklaşık yüzde 98’inin küçük ve orta ölçekli işletmelerden oluştuğunu aktaran Çelik, KOBİ’lerin rekabet gücünü arttırma noktasında tanıtım ve markalaşmanın büyük bir öneminin olduğunu aktardı.

Çelik, profesyonel anlamda yapılması gereken bu çalışmaların kaynak yetersizliği nedeniyle arzu edilen seviyede olmadığını vurguladı. KOBİ’lerin sağlıklı bir biçimde büyüyebilmesi, daha uzun ömürlü olabilmesi ve böylece ekonomik alandaki etkinliklerinin artırılması için kurumsallaşmaya yönlendirilmesinin büyük önem taşıdığını ifade eden Çelik, markasını doğru konumlandıran işletmelerin her zaman bir adım önde olduğunu vurguladı.

KOBİ’lerin daha da güçlenmesi ve sürdürülebilir büyümeyi yakalamasının Türkiye’nin kalkınma hamlesinde belirleyici bir rol oynayacağını dile getiren Çelik, bu noktada KOSGEB’in işletmelere yönelik önemli desteklerinin olduğuna değindi. KOSGEB’in kurumsallaşma ve markalaşmaya ayırdığı yaklaşık 100 milyon liralık kaynağın sektör içerisinde etkin ve doğru bir şekilde kullanılmasını istediklerini ifade eden Çelik, “Bu önemli bütçeden Yozgat’ta yararlanmalıdır. Bu konuda TSO olarak işletmelerimize proje desteğinin yanı sıra gerekli katkıları sunuyoruz, sunmaya da devam edeceğiz” dedi.

Çelik, KOSGEB’in kurumsallaşma ve markalaşma konusunda firmalara sağladığı hibe ve teşvik desteklerine başvuruların 30 Kasım’da sona ereceğini bildirdi. KOBİ Destek Programının 3 yıl, proje süresinin en fazla 24 ay olduğunu kaydeden Çelik, destek üst limitinin ise 150 bin lira olduğunun altını çizdi.

Etiketler: sinan çelik  
Lütfen yorumunuzu yazarken hakaret ve küçük düşürücü ifadeler kullanmamaya özen gösteriniz.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

4 + 9 = ?

 
haber yazılımı: buki