Teröristi, polisimizin de, askerimizin de vurma hakkı vardır

Hakkari'nin Şemdinli ilçesindeki çatışmada şehit olan Özel Harekat komiser Ahmet Çamur'un cenazesi Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın katıldığı törenle memleketi Trabzon'da son yolculuğuna uğurlandı.
Yayınlanma tarihi: 16 Ağustos 2015, Pazar günü, saat: 18:53

Hakkari'nin Şemdinli ilçesindeki çatışmada şehit olan  komiser Ahmet Çamur'un cenazesi Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın katıldığı  törenle memleketi Trabzon'da son yolculuğuna uğurlandı. Şehit Çamur'un cenazesi Trabzon Havalimanı'nda düzenlenen törenin  ardından Trabzon Büyükşehir Belediyesi'ne ait araca konularak konvoy halinde  Trabzon'un Çaykara ilçesindeki Merkez Camisi'ne getirildi. Tören alanına gelen Cumhurbaşkanı Erdoğan taziye çadırında şehidin eşi  Gökçen Çamur ve yakınlarına başsağlığı diledi. Törende Vatandaşlara ve polislere de başsağlığı dileğinde bulunan  Erdoğan, şehidin ikizi Mehmet Çamur, kardeşleri Ömer ve  Hasan Ali Çamur ile yan yana namaz kıldı. 

"Her teröristi, polisimizin de askerimizin de vurma hakkı, yetkisi vardır, bu kesindir. "
Törene katılan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Kendisine silah doğrultan kim olursa olsun her teröristi, polisimizin de askerimizin de vurma hakkı, yetkisi vardır, bu kesindir. Şu anda da yüzlerce teröristi askerimiz, polisimiz aslında gömmüştür. Yeterli mi, yeterli değil. Bu mücadele devam edecek. Burada rehavete kapılmak yok" dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, şehitliğin, peygamberlikten sonra en yüce  makam olduğunu belirterek, "Makamların yücesi böyle bir makama Ahmet kardeşimiz  ulaşmış durumda" ifadesini kullandı. 
Cumhurbaşkanı Erdoğan, şu anda "Terör denilen bir bela ile baş başa  olunduğunu" aktararak, şöyle konuştu: 

"Bazı şeyler biliniyor, bazı şeyler bilinmiyor. Şunu bilmenizi  istiyorum, kendisine silah doğrultan kim olursa olsun her teröristi, polisimizin  de askerimizin de vurma hakkı, yetkisi vardır, bu kesindir. Bunu bilmenizi  istiyorum. Şu anda da yüzlerce teröristi askerimiz, polisimiz aslında gömmüştür.  Yeterli mi, yeterli değil. Bu mücadele devam edecek. Burada rehavete kapılmak  yok. Biliyorsunuz katil maktul meselesi ilk insanla başladı, yani Hazreti  Adem'den sonra, Kabil, Habil. Kabil kardeşi Habil'i katletti. Az önce hocamız  kitabımızdan bir ayet okudu, orada 'Allah yanında öldürülenlere ölüler demeyiniz'  hükmünü okudu. 'Onlar diridirler, siz bilemezsiniz.' Bunu okudu. Kıyamete dek bu  mücadele sürecektir. Yani bir tarafta hak olacak, bir tarafta batıl olacak.  Bunlar batılın askerleridir, bu batılın askerlerine karşı da milletçe mücadeleyi  sürdüreceğiz. Sevgili şairimizin, '... Şüheda fışkıracak, toprağı sıksan şüheda.  Canı, cananı, bütün varımı alsın da hüda, etmesin tek vatanımdan beni dünyada  cüda...' derken kastettiği budur. Bu topraklar, şüheda kanıyla yoğrulmuş  topraklar. Mücadelemizi kararlı şekilde sürdüreceğiz. Yeter ki biz bir olalım,  beraber olalım, birbirimizi Allah için sevelim." 
 
BÖLMEK İSTEYENE FIRSAT VERMEYECEĞİZ
Bu nedenle hep "Tek millet, tek bayrak, tek vatan, tek devlet  olacağız" dediğini hatırlatan Cumhurbaşkanı Erdoğan, devlet içinde devlete asla  izin ve fırsat vermeyeceklerini vurguladı. 
 
Erdoğan, "Vatanımızı asla böldürmeyeceğiz, buna fırsat vermeyiz.  Bayrağımıza bayrak asla natif olarak kabul etmeyiz. Millet olarak da bu  milleti bölmek isteyenlere de fırsat vermeyeceğiz. Sizlerden sabırla, metanetle  şu ana kadar gösterdiğiniz mücadele kararlılığınızı devam ettirmenizi özellikle  istirham ediyorum ama bilesiniz ki, er geç bu konuda Hakka teslim olanlar galip  gelecektir" dedi.(milliyet)

Lütfen yorumunuzu yazarken hakaret ve küçük düşürücü ifadeler kullanmamaya özen gösteriniz.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

1 + 3 = ?

 
AnketTümü
Cumhurbaşkanı Adayınız Kimdir
 
haber yazılımı: buki