Şırnak'ın Cizre ilçesinde güvenlik güçleri ile  teröristler arasındaki çatışmada 3 terörist etkisiz hale getirildi, 9 terörist  yaralandı. Çatışma alanındaki yaralı teröristler, Cizre Belediyesine ait cenaze  araçları ve ambulansla bölgeden kaçırılmaya çalışıldı. Terörist cenazelerinin  bulunduğu tabuta bölücü terör örgütü üyelerince silah saklandığı tespit edildi.

Cizre'de bölücü terör örgütüne yönelik düzenlenen "Şehit Jandarma  Astsubay Kıdemli Çavuş Burak Demirci" operasyonu sürüyor.

TSK ve emniyet unsurlarının müşterek harekatında güvenlik güçleri  teröristlerle sık sık sıcak temasa giriyor. Bu kapsamda teröristlerin yoğun  olarak bulunduğu Cudi Mahallesi'nde bir grup teröristle güvenlik güçleri arasında  çatışma çıktı. Çatışmada üç terörist etkisiz hale getirildi, 9 terörist  yaralandı. Yaralılar arasında bir televizyon kanalında kameraman olduğu ileri  sürülen bir kişinin de yer aldığı belirtildi.

Çatışma alanındaki yaralı teröristler, Cizre Belediyesine ait cenaze  araçları ve ambulansla çatışma bölgesinden kaçırılmaya çalışıldı. Yaralılar ve  terörist cenazeleri güvenlik güçlerinin kontrolünde Cizre Devlet Hastanesine  getirildi. Terörist cenazelerinin bulunduğu tabuta, bölücü terör örgütü  üyelerince silah saklandığı tespit edildi. (milliyet)