Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Merkez İlçe Başkanı Tekin Irgatoğlu, terör örgütlerinin son günlerdeki saldırılarının iç savaş çıkarma çabasını gösterdiğini belirterek, bunlara karşı milli birliğin korunması gerektiğini söyledi. 

Irgatoğlu, FETÖ / PDY, PKK ve IŞID’ın Türkiye’de iç savaş çıkarma gayretinde olduğuna değinerek, 15 Temmuz’da yapmak istediklerini bugün gerçekleştirme gayretinde olduklarını söyledi. Türkiye’nin milli birliğinin korunması, iktidar ve muhalefetin birlik içerisinde olması gerektiğine değinen Irgatoğlu, “Terör örgütleri son günlerde Elazığ ve Gaziantep gibi şehirleri seçerek iç savaş hazırlığı içerisine girmiştir. 

Küresel güçler tarafından, dünyanın dört bir tarafında olduğu gibi, ülkemizi çok yakından ilgilendiren komşu coğrafyalarda, Ortadoğu’da sahnelenen alçaklıklar terör saldırıları yoluyla Türkiye’mizi, milletimizi, devletimizi doğrudan doğruya hedef almış bulunuyor. Terör, son günlerde Elazığ, Gaziantep, Bitlis, kanlı yüzünü, caniliğini, acımasızlığını, hainliğini, alçaklığını felâketlerle, ölümlerle ve saldırılarla bir kez daha göstermiştir” dedi. 

Terör olaylarına karşı milli birliğin korunması ve sağlanmasında Milliyetçi Hareket Partisi olarak gerekli hassasiyeti gösterdiğini vurgulayan Irgatoğlu, “Dün olduğu gibi bugün de; kim olursa olsun, neye inanır inansın, hangi bahaneye sığınırsa sığınsın insan hayatına kast eden canileri ve terörist hedefleri tartışmasız, amansız ve ön şartsız lanetliyoruz. Milliyetçi Hareket Partisi kaynak ve gerekçesi ne olursa olsun her türlü şiddet, terör ve bölücülüğün karşısındadır. Teröre karşı yapılacak her çalışmanın da destekçisidir” diye konuştu. 

Irgatoğlu, son günlerde gerçekleştirilen terör saldırılarında hayatlarını kaybedenlere baş sağlığı dilerken, yaralılara da acil şifalar temennisinde bulundu.