Termalde İmzalar Atıldı

Saraykent İlçesi’nde tarihi İpek Yolu üzerinde Selçuklu döneminden kalma Çinçinli Han’ın içerisinde bulunan hamamda kullanılan termal suyun yeniden şifa dağıtmaya devam edecek.
Yayınlanma tarihi: 12 Ekim 2015, Pazartesi günü, saat: 09:11

Yozgat Valiliği İl Özel İdaresi ile Saraykent Belediyesi’nin ortaklaşarak yapacağı termal tesis projesinin tamamlanmasının ardından taraflar arasında protokol imzalandı.

Protokol imzalama törenine Yozgat İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Muammer Yanık, Saraykent Kaymamamı Murat Kaplay, Saraykent Belediye Başkanı Ahmet Öcal ve sivil toplum kuruluşu temsilcileri katıldı.

Uzun zamandır heyecanla yapılması beklenen Saraykent kaplıca tesissileri Yozgat Valiliği İl Özel İdaresi ile Saraykent Belediyesi tarafından ortaklaşa yürütülen çalışmalarla yapılacak. Yozgat İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Muammer Yanık, tesisin yüzde 50, yüzde 50 ortaklık payı ile hayata geçeceğini söyleyerek, “Tesisimiz, Saraykent Belediyesiyle ortaklaşa yapılacak. Yüzde 50, yüzde50 ortaklık payı ile tesisimiz hayata geçecek. Belediyemizin de bu noktada vermiş olduğu katkından dolayı kendilerine teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

Tesisin sadece Saraykent ilçesine değil bölgeye hitap edecek derecede donanımlı olacağını söyleyen Yanık, “tesisimiz ilçeye hareketlilik kazandıracak ve zamanla tesisimize ilave tesislerde olacaktır” dedi. Muammer Yanık “Yapılacak olan termal tesisimizde her şey düşünüldü. Tesisimizin 5625 metre kare inşaat alanı var, oturum alanı ise 2025 metre kare. 2 adet 150 metre kare bayan ve erkek ayrı olmak üzere büyük havuzumuz bulunmakta, 2 adet 50 metre kare sıcak termal havuzumuz bulunmakta, Türk Hamamı, kafeterya, buhar odası, savuna, soğukluk, soyunma odaları bulunmakta. Bunlara ilaveten 12 adet 2+1, 4 adet 1+1 olmak üzere 56 yatak kapasitemiz bulunmakta. Tesisimizin ihalesi ilana çıktı, 4 Kasımda ilçemizde ihalesi gerçekleştirilecek. İhalenin gerçekleştirilmesiyle birlikte inşallah önümüzde ki yıl hizmete girerek Saraykent halkımıza hizmet verecek” dedi.

Uzun uğraşlar sonunda ihale aşamasına gelen tesislerin Saraykent’in yeni yüzü olacağını söyleyen Saraykent Belediye Başkanı Ahmet Öcal “Termal tesis projesi Saraykent İlçemize bugüne kadar kamu tarafından yapılan en büyük proje. Saraykent Belediyesi ve İl Özel İdaresi tarafından yapılacak bir proje. Termal tesisler inşallah Saraykent’in yeni yüzü, yeni vitrini olur diye düşünüyorum” diye konuştu. Adalet Eski Bakanı Bekir Bozdağ’ın yapılacak olan tesiste çok emeği olduğunu vurgulayan Öcal, “Bu tesisin yapılmasında en büyük katkı Adalet eski bakanımız Sayın Bekir Bozdağ’ın. Kendisiyle ne kadar gurur duysak iftihar etsek az olur. Her zaman yanımızda, her zaman destekçimiz oldu. Yine aynı şekilde Yozgat Valimiz Sayın Abdulkadir Yazıcı ve İl Özel İdare Genel Sekreteri Muammer Yanık büyük emekleri oldu. Allah onlardan razı olsun. İnşallah proje tamamlandığı zamanda hep beraber açılışını gerçekleştiririz. Termal tesisimiz 600 gün sonra tamamlanmış olacak. Yaklaşık olarak 2017 Ağustos ayında kullanımına başlanacak. İlçemize hayırlı uğurlu olsun” diyerek sözlerine son verdi.

Etiketler: saraykent   termal   ihale  
Lütfen yorumunuzu yazarken hakaret ve küçük düşürücü ifadeler kullanmamaya özen gösteriniz.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

3 + 4 = ?

 
haber yazılımı: buki