Termalde çalışmalar hız kazandı

“Kadın Termal Aquapark ve Spor Kompleksi” tesislerinin yapılacağı alanda yüklenici firma tarafından sürdürülen inşaat çalışmaları hız kazandı.
Yayınlanma tarihi: 02 Mayıs 2015, Cumartesi günü, saat: 13:00

Taşocağı mezarlığı arka kısmındaki alana inşa edilen termal tesislerin çalışmaları havaların ısınmasıyla birlikte hız kazandı. Özellikle Yozgatlı hanımların çocuklarıyla gidebilecekleri ve bunun yanı sıra örf ve adetlere uygun tarzda yapımı esas alınan tesisin şehirde önemli bir eksikliği de gidereceği bildirildi. 

Yozgat Valisi Abdulkadir Yazıcı, termal tesislerin özellikle ev yükü çeken anneler, kız çocukları ve ergenlik çağına ermemiş erkek çocuklarının faydalanabileceği bir tesis olma özelliği taşıdığını kaydetti. Vali Yazıcı, ““Sadece kadınlara özgü olacak Kadın Termal Aquapark ve Spor Kompleksi Yozgat’a gelecek hemşerilerimiz ve gurbetçilerimiz için önemli bir uğrak yeri olacaktır. Farklı tatil yörelerine gitmelerine de gerek kalmayacak, Sabah çocuğuyla Aquaparka giden kardeşlerimiz orada saatlerce kalabilecek. Yaşam merkezi olacak tesiste vatandaşlarımız termal sudan ve birçok etkinlikten yararlanacak” dedi. İl merkezinde 600 metre derinlikte, saniyede 15 litre debiye sahip ve yaklaşık 32 derece sıcaklığı bulunan termal su da bu tesise tahsis edilip, Yukarı Çatak Mahallesi’nde bulunan sıcak suyun yapılacak termal tesiste kullanımı için yaklaşık 10 milyon lira harcanacağı da belirtildi. Söz konusu termal tesisin içerisinde 3 adet yüzme havuzu, spor merkezleri, sauna ve çocuk oyun alanları bulunacağı da aktarıldı.(ileri)

Etiketler: termal   havuz  
Lütfen yorumunuzu yazarken hakaret ve küçük düşürücü ifadeler kullanmamaya özen gösteriniz.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

1 + 2 = ?

 
haber yazılımı: buki