Boğazlıyan İMKB Şükran Ana Ortaokulu Öğrencisi Yusuf Enes Şahingöz TOG 1. Dönem sınavında 120 sorunun tamamını doğru cevaplandırarak Türkiye birincileri arasına girmeyi başardı.

Boğazlıyan İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Bozdağ, TEOG birincisi Yusuf Enes Şahingöz ve Okul Müdürü Gökhan Yağmur ile birlikte Boğazlıyan Kaymakamı Davut Sinanoğlu’nu makamında ziyaret etti. İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Bozdağ Hiçbir başarının tesadüf olmadığını belirterek “Kollektif bir şuur içerisinde okul, aile, öğrenci birlikte yapılan çalışmaların ilçemizde bu gibi neticeler vererek bizleri ziyadesiyle mutlu etmiştir. Öğrencimize ve emeği geçen öğretmen ve velilerimize teşekkür ederim” dedi.

Boğazlıyan Kaymakamı Davut Sinanoğlu TEOG 1. Dönem Sınavında Türkiye birinciliğini paylaşan Yusuf Enes Şahingöz’ü başarından dolayı tebrik ederek “Başarılı öğrencimiz Yusuf Enes, sosyal ve kültürel alandaki başarılarını derslerinde ve TEOG sınavında göstererek taçlandırmıştır. Öğrencimizin başarılarının artarak devam edeceğine inanıyorum. Bu başarılarda emeği geçen öğrenci, öğretmen ve velilerimizi tebrik ediyor, ikinci dönem yapılacak sınavda ilçemizdeki diğer öğrencilerimizin de benzer başarılar göstereceğini bekliyorum” dedi.

Kaymakam Sinanoğlu, TEOG birincisi Yusuf Enes Şahingöz’ü altın hediye ederek ödüllendirdi.