TEOG´un ilk basamağı olan sınavda dereceye giren ilk 4 öğrenciyi makamında kabul eden Boğazlıyan Kaymakamı Ahmet Dilsiz, öğrencilerin başarılarından dolayı duyduğu memnuniyeti dile getirdi.
     
İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Bozdağ, okul müdürleri ve öğrencilerin katılımı ile düzenlenen programda konuşan Boğazlıyan Kaymakamı Ahmet Dilsiz,"Başarılı öğrencilerimiz bizim gurur tablomuz. Öğretmenlerimizin gayreti, öğrencilerimizin çalışma azmi ve velilerimizin de desteği başarımızın en büyük etkenidir. Temel Eğitimden Orta Öğretime Geçiş Sınavı´nda Özler Ortaokulu öğrencilerimizden Durak Açıkgöz 119 net, Uzunlu Atatürk Ortaokulu öğrencilerinden Mervegül Çalık 115 net, Yenipazar Ortaokulu´ndan Zennure Eser 115 net ve Şehit Seyit Yalçın Ortaokulu´ndan Tuğba Aykun 115 net yaptı. Hiçbir başarı tesadüf değildir. İkinci sınava daha sıkı çalışmanızı istiyorum, sizler okulunuzda, çevrenizde biraz daha farkındalık oluşturdunuz. İnşallah tüm öğrencilerimiz daha güzel başarılar elde ederler." dedi.
     
Kaymakam Dilsiz, 2. ortak sınavda da başarının daha da yükseleceğine inandığını belirterek, kendilerine bu gururu ve heyecanı yaşatan öğrencilere, okul müdürlerine, öğretmenlere ve ailelerine teşekkür etti.
      
Konuşmaların ardından öğrencilere tablet bilgisayar ve kırtasiye seti hediye edildi.