Yozgat Belediyesi, Temizlik İşleri Müdürlüğü emrinde kullanılmak üzere 8 adet yeni araç alarak, Temizlik İşleri Müdürlüğünün makina parkını güçlendirdi. 

Yeni alınan araçların Cumhuriyet Meydanı'nda tanıtımı sırasında konuşan Yozgat Belediye Başkanı Dr. Kazım Arslan, temizlik işlerinin 16 araçla Yozgat'a hizmet verdiğini belirterek, "Temizlik İşleri filomuza 8 adet araç daha kattık. Bu araçlarla birlikte filomuz biraz daha güçlendi. Önümüzdeki birkaç ay içerisinde yaklaşık olarak yine 8 aracı değişik maksatla, cami temizliği aracı ve yol süpürme aracı gibi 8 değişik aracı da ilave edeceğiz. Bu kapsamda çok güçlü bir şekilde temizlik işlerimizi yürütmüş olacağız. Ayrıca yaklaşık 800 tanede yeni çöp konteynırı hizmete sokmuş olacağız. Buradaki hedefimiz ilimizin daha temiz, daha yaşanılır ve daha güzel bir şehir olmasıdır." dedi.

Vatandaşlarımızın şehri kendi evleri gibi görmeleri ve temiz tutmaları gerekir diye düşünüyoruz diyen Başkan Arslan, "Yozgat bizim evimiz. Nasıl ki evimizin salonunu, mutfağını, yatak odasını temiz tutuyorsak Yozgat’ta da sokak, cadde ve mahallelerimizi temiz tutmamız lazım. Az önce Köseoğlu Mahallesinden geldim, çöp konteynırlarımızın içi boş fakat dışı dolu. Bu kul hakkıyla ilgili bir sorun. Tabi ki bizim görevimiz belediye olarak her şartta şehrin temizliği yapmak. Biz bu görevi yerine getiriyoruz. Ama halkımızın görevi de kirletmemektir. Kirletmeme noktasında görevlerini yapmaktır. O zaman biz daha fazla bölgelere daha kısa sürede ulaşmış olacağız, şehrimiz temizliği daha iyi olacaktır." şeklinde konuştu.

Yozgat Belediyesi Temizlik İşleri Müdürü Bülent Ünal'da tanıtım sonrasında yaptığı açıklamada "Temizlik işleri Müdürlügündeki araç filomuzu 24 adede çıkardık. Özellikle 15+1 tonluk 2 adet aracımız küçük araçlara oranlara hem zaman kaybı yaşamamızın, hem de yüksek yakıt tüketiminin önüne geçecek. Ayrıca bu araçlardan 1 tanesi konteynır yıkama sistemli, çöp konteynırını boşalttıktan sonra konteynırı hiç indirmeden üzerinde dezenfektesini yaparak koku ve pis görüntüyü ortadan kaldıracak .Büyük süpürge aracımız, damperli kamyonumuz, Çöp taksi olarak kullandığımız mini damperli aracımız, hafif yük taşımada kullandığımız 4x4 arazi aracımız, çevre denetim zabıtası aracımız ve Kontrol aracımız da filomuza yeni giren araçlarımız. Baharın gelmesiyle birlikte de Mobil camii için(halı) yıkama aracımız ve kaldırım süpürge aracımız hizmete girecek. Şu an toplam 19 tanesi iş makinesi statüsünde olan 24 adet aracımız oldu."dedi.