Yozgat Özel Ergin Koleji, 7'inci sınıf öğrencileri, çevre temizliğine dikkat çekmek için "Temiz sınıf Temiz Okul" projesi başlatarak, sınıf temizliği ardından çevre temizliği yaparak okulda bulunan diğer öğrencilere örnek oldular.

Konuya ilişkin açıklamada bulunan Ortaokul Müdür Yardımcısı Yaşar Şeker, "Okulumuz 7’nci sınıf öğrencileriyle birlikte çevre temizliğine dikkat çekmek amacıyla “Temiz Sınıf Temiz Okul” projesi başlattık. Öğrencilerimizin okuduğu okulun temiz ve bakımlı olması onların sağlığı ve güvenliği açısından büyük önem taşımaktadır. Okullar her konuda olduğu gibi temizlik konusunda da duyarlı ve örnek olmalıdır. Özellikle çevre temizliği gibi toplumumuzda eksik olan bir alanda okullarda verilecek eğitimin önemi büyüktür. Çünkü temizlik eğitimi ailede başlar ve okulda devam eder. Bu kapsamda 7’nci sınıf öğrencilerimizle birlikte başlattığımız bu proje okuldaki diğer öğrencilere örnek olacağı gibi sosyal yaşamda da temizlik konusunda daha da dikkatli olmalarını sağlayacaktır. Okulumuzda eğitim, sosyal ve kültürel faaliyetlerin yanı sıra bu tür önemli alışkanlıkları da kazandırmak elbette ki bizlerin görevi. İnşallah başlattığımız bu proje okulumuzda başlayarak çevreye yayılarak, daha güzel bir çevre için öğrencilerimizle birlikte bizlerde sosyal yaşamınıza uygulayarak insanlara çevre temizliği bilincini aşılamış olacağız” dedi.

Temiz ve hijyenik ortamların okul gibi eğitim kurumlarında önemi çok büyüktür diyen Müdür Yardımcısı Şeker, "Çocuklar hayatları boyunca örnek ve model alacakları davranışları bulundukları yakın çevreden ve iletişimde bulundukları kişilerden öğrenir. “Aile” çocuğun ilk karşılaştığı, “Okul” da ikinci karşılaştığı model ortamlardır. Bu nedenle, okuldaki ve evdeki eğitim ortamları önem taşımaktadır” diye konuştu.