Temel ve İleri Yaşam Desteği Eğitimi verildi

Yozgat Devlet Hastanesi’nde sağlık çalışanlarına,Kardiyoloji Uzmanı Vahit Deniz tarafından Çocuk ve Yetişkinlerde Temel ve İleri Yaşam Desteği Eğitimi verildi.
Yayınlanma tarihi: 05 Haziran 2015, Cuma günü, saat: 08:15

Yozgat Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreterliğine bağlı, Yozgat Devlet Hastanesi’nde sağlık çalışanlarına, Kardiyoloji Uzmanı Vahit Deniz tarafından Çocuk ve Yetişkinlerde Temel ve İleri Yaşam Desteği Eğitimi verildi. Teorik bilgilerin yanında, eğitim maketleri üzerinde katılımcılar uygulama yaparak, becerileri de değerlendirildi.

Kurtarılan her insan yaşatılan bir umuttur diyen Genel Sekreter Op.Dr. İsmail Kurca;”Çocuk ve Yetişkinlerde Temel ve İleri Yaşam Desteği Eğitimin amacı; sağlık personellerimizin, bebeklere ve çocuklara yapacakları tıbbi müdahaleler ile ilgili bilgi ve becerilerinin artırılması, bebek ve çocuk ölümlerini ve önlenebilir sakatlıkların azaltılmasıdır.

Yetişkin ve çocuk uygulama maketleri sayesinde eğitim  standartlarımızı yükseltmiş bulunmaktayız. Eğitimler önümüzdeki aylarda da tüm sağlık tesislerimizde verilmeye devam edecek.Bu eğitimi düzenlenmesinde emeği geçen tüm sağlık çalışanlarımıza ve eğitimci arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum." dedi.

Etiketler: ismail kurca   kamu   hastaneler   birlik   yozgat  
Lütfen yorumunuzu yazarken hakaret ve küçük düşürücü ifadeler kullanmamaya özen gösteriniz.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

7 + 1 = ?

 
haber yazılımı: buki