Yozgat İl Emniyet Müdürlüğü, Asayiş Şube Müdürlüğüne bağlı ekipler, telefonla dolandırıcılık yapan şahıslara aman vermedi.

Alınan bilgilere göre Olay, Yozgat merkezde yaşayan Z.A.(60) isimli vatandaşın, kendisini telefonla arayarak Polis ve Savcı olarak tanıtan şahısların telefonda kendisine, "Terör örğütünden hesabınıza para akışı var, hemen hesabınızdaki paralı çekin ve bizim dediğimiz hesaplara parayı yatırın." demesi üzerine meydana geldi. Z.A banka hesabında bulunan toplam 20.000(Yirmibin) TL parayı çekerek kendisini Polis, Savcı olarak tanıtan dolandırıcıların hesabına yatırdı. 

Daha sonra  dolandırıldığını anlayan Z.A (60), Yozgat İl Emniyet Müdürlüğü, Asayiş Şube Müdürlüğüne müracaat ederek dolandırıldığını anllatı. Asayiş Şube Müdürlüğü görevlilerince yapılan araştırmada paranın Şanlıurfa ilinde bulunan PTT şubesine yattığı tespit edildi. Şanlıurfa Asayiş Şube Müdürlüğü Yankesicilik- Dolandırıcılık Büro Amirliği ekiplerini arayan Yozgat Asayiş Şube Müdürlüğü ekipleri, dolandırıcılık hakkında gerekli bilgileri vererek, Müşteki Z.A(60)  isimli şahsı dolandırmak isteyen H.Z (19) ve M.Ç (16) isimli şahısların, Şanlıurfa'da yakalanmalarınnı sağladı.

Mağdur Z:A'nın dolandırıcıların 2 ayrı hesabına havale ettiği 20.000.T.L'den ele geçirilen 15.870 T.L'sine bloke konulduğu, savcılık kararından sonra mağdur Z.A'ya teslim edileceği öğrenildi.

Dolandırıcılar H.Z ve M.Ç Şanlıurfa Emniyet Müdürlüğündeki işlemlerin ardından, çıkarılmış oldukları adli makamlar tarafından tutuklanarak cezaevine kondu.