Teknoparkta imzalar tamam

2013 yılında Resmi Gazete’de yayınlanarak Şubat 2015’te faaliyete geçen Bozok Teknopark ile KOSGEB Yozgat İl Müdürlüğü arasında işbirliği protokolü imzalandı.
Yayınlanma tarihi: 15 Temmuz 2015, Çarşamba günü, saat: 09:55

Bozok Teknopark binasında yapılan imza töreninde Bozok Teknopark A.Ş. Genel Müdürü Doç. Dr. Orhan Hazer ve KOSGEB Yozgat İl Müdürü Yüksel Özdemir konu hakkında açıklamalarda bulundu. 

Doç. Dr. Orhan Hazer yaptığı konuşmasında Bozok Teknopark hakkında bazı bilgiler vererek özellikle mevcut olan veya kurulacak olan Ar-Ge firmalarının KOSGEB desteklerini etkin bir şekilde kullanabilmeleri bakımından bu protokolün önemli olduğunu ifade etti. 

Doç. Dr. Hazer, “Şu ana kadar kurulan 59 Teknopark’tan biri olan Bozok Teknopark binası Avrupa Birliği IPA projesi kapsamında yapılarak çok kısa sürede faaliyete geçti.  23 işlikli Bozok Teknopark’ta hâli hazırda 6 Ar-Ge firması çalışmalarına başladı.  Bu protokol sayesinde KOSGEB işlemlerinde Yozgat İl Müdürlüğü tarafından mümkün olduğunca Teknopark firmalarına öncelik ve kolaylık sağlanacak. Ar-Ge ve inovasyon çalışmalarında bulunmak isteyen ve desteklerden faydalanmak isteyen bütün yatırımcı ve girişimcileri Teknoparkta yer almaya davet ediyorum. KOSGEB Yozgat İl Müdürü Yüksel Özdemir’e özverili çalışmalarından dolayı teşekkür ederim.” dedi.

KOSGEB Yozgat İl Müdürü Yüksek Özdemir ise KOSGEB desteklerini daha iyi tanıtabilmeyi ve birçok kalemde sağlanan desteklerden Teknopark firmalarının da yararlanmasını istediklerini belirterek bu konuda Bozok Teknopark ile etkin bir işbirliğinde bulunmak istediklerini belirtti. Bazı KOSGEB desteklerinden örnekler veren Özdemir, Doç. Dr. Orhan Hazer’e özverili çalışmalarından dolayı teşekkürlerini ifade etti.

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.
Lütfen yorumunuzu yazarken hakaret ve küçük düşürücü ifadeler kullanmamaya özen gösteriniz.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

5 + 10 = ?

 
AnketTümü
Cumhurbaşkanı Adayınız Kimdir
 
haber yazılımı: buki