Akfen Holding Yönetim Kurulu Başkanı Hamdi Akın, Fenerbahçe Spor Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım'ın kendisine "hakaret ve tehditte bulunduğu" iddiasıyla yargılandığı davada beraat etmesine ilişkin, "Sayın Yıldırım'ın resmi ifadesinden memnuniyetle gördüğüm kadarıyla tarafıma isnat edilmiş bir hakaret ya da tehdit söz konusu olmadığı söylenerek, kamuoyu önünde bir tür özür dileme eylemi gerçekleştirilmiştir" açıklamasını yaptı.

Akın, yazılı açıklamasında, 3 Kasım 2013'te Fenerbahçe Kulübü Genel Kurulu'nda yaptığı konuşma sebebiyle kendisine "hakaret ve tehditte bulunduğu" gerekçesiyle Yıldırım hakkında suç duyurusuna bulunduğunu hatırlattı.

Bu kapsamda, Yıldırım hakkında, 2 yıl 3 aydan 7 yıla kadar hapis cezası talebiyle Anadolu 31. Asliye Ceza Mahkemesi'nde dava açıldığını anımsatan Akın, davanın 26 Ocak'taki karar celsesinde Aziz Yıldırım'ın, "İddianamede anlatılan konuşma tarafımızdan yapılmıştır. Ayrıca tehdit ve hakaret kastım yoktur. Suça konu metinde, 'satma' diye tanımlanan kelime mecazi anlamda kullanılmış bir kelimedir. Buradaki konuşma genel bir konuşmadır. Şikayetçiye yönelik kişiselleştirme yapılmamıştır. Hakaret ve tehdit kastım yoktur" şeklinde ifade verdiğini kaydetti.

Hamdi Akın, Yıldırım'ın bu ifadesine göre mahkemenin suçun unsurları oluşmadığı ve söz konusu sözlerin hakaret kastıyla söylenmediği gerekçesiyle beraat kararı verdiğini ifade ederek, şöyle devam etti:

"Sayın Yıldırım'ın resmi ifadesinden memnuniyetle gördüğüm kadarıyla tarafıma isnat edilmiş bir hakaret ya da tehdit söz konusu olmadığı söylenerek, kamuoyu önünde bir tür özür dileme eylemi gerçekleştirilmiştir. Değerlendirmeyi kamuoyuna bırakarak çok sevdiğim ve saygı duyduğum Fenerbahçe camiasında bu tip olayların hiçbir şekilde ve hiç kimse arasında yaşanmamasını temenni eder, kavga yerine sevgi ve kardeşliğin camiada tekrar hakim olmasını diler, saygılarımı sunarım."

İşte davanın geçmişiFenerbahçe Spor Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım hakkında, kulübün 3 Kasım 2013'te düzenlenen seçimli olağanüstü genel kurulunda yaptığı konuşmada, Akfen Holding ve TAV Havalimanları Yönetim Kurulu Başkanı Hamdi Akın'a "hakaret ve tehditte bulunduğu" iddiasıyla 2 yıl 3 aydan 7 yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açılmıştı.

Anadolu 31. Asliye Ceza Mahkemesi, suçun unsurlarının oluşmadığı gerekçesiyle Aziz Yıldırım'ın beraatine karar vermişti.

Kaynak: Sporcope.com