Taşımalı eğitim servislerine denetim

Yozgat merkez ve bağlı ilçelerinde taşımalı eğitimdeki öğrencileri taşıyan servislerin denetimleri yapıldı.
Yayınlanma tarihi: 13 Nisan 2015, Pazartesi günü, saat: 11:17

Yozgat'ın Aydıncık ve Sorgun ilçelerinde gerçekleştirilen denetimlerde trafik ekipleri, 'Milli Eğitim Bakanlığı Taşımalı Eğitim Yönetmeliği' ve 'Okul Servis Araçları Yönetmeliğine' araçların uygun olup, olmadığını kontrol etti.

Aydıncık ilçesindeki denetimde İlçe Milli Eğitim Müdürü Orhan Ergün Çağlıyan ve İlçe Emniyet Müdürlüğünde görevli komiser yardımcısı Ömer Ceylan da hazır bulundu. Aydıncık İlçe Milli Eğitim Müdürü Çağlıyan, öğrencilerin ev ve okullarına güven içerisinde ulaşabilmeleri için araçların denetiminin yapıldığını söyledi.

Araçlarda, yangın tüpü, ilk yardım çantası, elektrik aksamı, ruhsat bilgileri, muayenesi, koltuk sigortası, öğrenci emniyet kemerleri ve fazla yolcu taşıma gibi konuların denetlendiğini kaydeden Çağlıyon, ''Özellikle toplu taşıma ve servis araçlarının yolcu taşıma kapasitesinde standartlara uygun bir şekilde taşımacılık yapıp yapmadıklarını ve şoförlerin kılık kıyafetleri açısından araçlarında temiz olmasını da kontrol ediyoruz'' dedi. Sorgun ilçesindeki denetimler ise Çiğdemli girişinde gerçekleştirildi. Denetlemede İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Ekinci, Şube Müdürü Süleyman Tefek ile Taşıma ve Ösym Şefi Bünyamin Yalnız da hazır bulundu.

Denetimlerde, eksiği bulunan şoförler uyarıldı, eksikliklerin giderilmemesi halinde yasal işlem başlatılacağı kaydedildi. 
Seyfi Çelikkaya

Etiketler: okul   servis   denetim   sorgun   aydıncık   trafik  
Lütfen yorumunuzu yazarken hakaret ve küçük düşürücü ifadeler kullanmamaya özen gösteriniz.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

5 + 4 = ?

 
AnketTümü
Cumhurbaşkanı Adayınız Kimdir
 
haber yazılımı: buki