Tarımda hasar tespiti

Türkiye'nin önemli tarım bölgelerinden Yozgat'ta bu yıl bol yağış çiftçinin yüzünü güldürürken bazı bölgelerde zarara neden oldu.
Yayınlanma tarihi: 03 Temmuz 2015, Cuma günü, saat: 07:00

Türkiye'nin önemli tarım bölgelerinden Yozgat'ta bu yıl bol yağış çiftçinin yüzünü güldürürken bazı bölgelerde zarara neden oldu. Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü çiftçiler tarafından yapılan başvurular doğrultusunda sel suları ve dolunun neden olduğu zararın tespit edilmesi için çalışma başlattı.

Yozgat Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Ziyaatin Özdemir, bu yıl 3 milyon 725 bin dekar alanda hububat ekiminin yapıldığını hatırlatarak, ''Geçen yıl 742 bin 807 ton ürün alındı. Bu yıl rekoltenin bir milyon tonun üzerine çıkmasını bekliyoruz'' dedi.

Bu yıl yağışların bol olmasının özellikle hububat tarımına önemli katkıda bulunduğunu kaydeden Özdemir, bazı bölgelerde ise bol yağışın zarar verdiği yönünde ihbarlar geldiğini söyledi. Özdemir, ''İhbar gelen bölgelerde ilçe bazında hasar tespit çalışmalarına başlanıldı. Yağışların neden olduğu sel ve doludan dolayı zarar gören alanlar belirlenip, gereğinin yapılması için hazırlanan raporlar bakanlığımıza sunulacaktır'' dedi. 
Haber/Fotoğraf: Seyfi Çelikkaya

Etiketler: tarım   yağmur   dolu   yağış   zarar  
Lütfen yorumunuzu yazarken hakaret ve küçük düşürücü ifadeler kullanmamaya özen gösteriniz.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

1 + 8 = ?

 
AnketTümü
Cumhurbaşkanı Adayınız Kimdir
 
haber yazılımı: buki