Tarım ve İnsan konulu fotoğraf sergisi açıldı

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından düzenlenen 'Tarım ve İnsan' konulu fotoğraf yarışmasında derece alan fotoğraflar Yozgat’ta sergilendi.
Yayınlanma tarihi: 20 Mart 2015, Cuma günü, saat: 02:25

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından düzenlenen 'Tarım ve İnsan' konulu fotoğraf yarışmasında derece alan fotoğraflar Yozgat’ta sergilendi.

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’nın Denizbank ile işbirliği yaparak, toprak ve tarımın önemine dikkat çekmek amacıyla geçtiğimiz yıl 6’ıncısı düzenlen yarışmada öne çıkan, derece alan eserler Yozgat Belediyesi Bilal Şahin Kültür ve Gençlik Merkezi salonunda sergilendi. Yozgat Vali Yardımcısı Yavuz Güner, Belediye Başkan Yardımcısı Talip Karslıoğlu, Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdür Vekili Ahmet Alataş ile birlikte serginin açılışını yaptı, davetlilerle sergiyi gezdi. 

Yozgat Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdür Vekili Ahmet Alataş, fotoğrafların daha önce de diğer şehirlerde sergilendiğini hatırlatarak, ''Tarım ve insan konulu fotoğraf yarışması ile ülkemizin doğal güzelliklerini de gözler önüne sermiş oluyoruz. Toprağın ve tarımın önemi konusunda sosyal ve bireysel duyarlılığı geliştirmek olan serginin Yozgat’ta açılması bizleri sevindirmiştir'' diye konuştu.

İlgi gören fotoğraf sergisini gezenler arasında Anaokulu öğrencileri de yer aldı. Öğrenciler, fotoğraflar hakkında öğretmenlerinden bilgi edindi. 

Haber/Fotoğraf: Seyfi Çelikkaya

Lütfen yorumunuzu yazarken hakaret ve küçük düşürücü ifadeler kullanmamaya özen gösteriniz.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

2 + 8 = ?

 
Çok OkunanlarBu Hafta
Kritere uygun haber bulunamıyor.
haber yazılımı: buki