Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’nın düzenlemiş olduğu "Tarım ve İnsan" konulu fotoğraf yarışmasında dereceye giren fotoğrafların sergisi Yozgat’ta açıldı.

İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü salonunda açılın fotoğraf sergisini açılışına Yozgat Belediye Başkanı Kazım Arslan Yozgat Defterdarı Abdurruhman Alındağ, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdür İbrahim Yücel, Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Ziyaettin Özdemir, TKDK İl Koordinatörü Selim Türker, daire müdürleri ve vatandaşlar katıldı. Sergini açılında konuşan Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Özdemir, bakanlıklarının Türkiye genelinden "Tarım ve İnsan" konulu 7. fotoğraf yarışması düzenlediğini ve yarışmada dereceye giren fotoğrafların her ilde iki günlüğüne sergilendiğini belirterek, "Bu fotoğraflar üç gün ilimizde sergilenecek. Tüm halkımızı fotoğraf sergisini gezmeye davet ediyorum. Burada insanlarımızın tarım ilgili faaliyetlerini gerçekten anlık fotoğrafları çekilmiş ve bunu gerçekten tarihi bir dokuya yön verecek bir şekilde çekilmiş fotoğraflar, bu fotoğrafları çeken fotoğrafçılarımızı kutluyorum. Sergimiz iki gün açık kalacak, fotoğraflar daha sonra başka bir ilde sergilenecek" dedi.

Yozgat Belediye Başkanı Kazım Arslan, Tarım ve İnsan konusunda çekilmiş çok güzel fotoğraflar burada sergilendiğini belirterek, "Bu fotoğraflara bakarken sadece fotoğraf olarak değil de oralarda ne yaşanıyor fotoğraf neyi anlatıyor bunu düşünmemiz gerekiyor. Tarım ve hayvancılıkla uğraşan insanlarımız yüreklerini ve emeklerini ortaya koyuyor. Bu günkü fotoğraf sergisinin hayırlı uğurlu olmasını diliyorum" diye konuştu.

Konuşmaların ardından açılış yapılarak fotoğraf sergisi gezildi.