Tarım arazileri satılıyor

Yozgat Defterdarlığı belediye ve mücavir alan sınırları dışında kalan hazineye ait tarım arazilerinin satışa sunulduğunu açıkladı.
Yayınlanma tarihi: 25 Nisan 2015, Cumartesi günü, saat: 08:40

Yozgat Defterdarlığı Milli Emlak Müdürlüğü’nden alınan bilgiye göre Belediye ve mücavir alan sınırları dışında kalan hazineye ait tarım arazilerinin kullanıcılarına doğrudan satılacağını bildirdi.

Yozgat Defterdarlığı konuyla ilgili yaptığı açıklamada hazineye ait tarım arazilerinin 6292 sayılı kanunun 12’inci maddesi gereğince 1999 tarihinden bu yana söz konusu arazileri aralıksız olarak kullanan kullanıcıların ihalesiz doğrudan arazileri satın alabileceğini belirtti. Kanunun sağladığı faydalar hakkında da bilgi aktaran İl Defterdarlığı satış bedelinin, rayiç bedelin yüzde 50’si olarak belirleneceğini ve satış bedelinin tamamının peşin ödenmesi halinde ayrıca yüzde 20 indirim uygulanacağı kaydedildi. Satış bedelinin en az yarısını peşin ödeyenlere yüzde 10 indirim uygulanacağına dikkat çekilirken, isteyenlerin satış bedelini 6 yıla kadar faizsiz sabit taksitlerle ödeme imkanına sahip olduğu da vurgulandı. Söz konusu avantajlardan faydalanmak için en geç  27 Nisan tarihine kadar Yozgat Defterdarlığına başvuru yapılması gerektiği ifade edildi.

Etiketler: tarım   arazi   deftardarlık   satış   mücavir   alan  
Lütfen yorumunuzu yazarken hakaret ve küçük düşürücü ifadeler kullanmamaya özen gösteriniz.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

1 + 10 = ?

 
haber yazılımı: buki