Tarihi Konaklar Restore Edilecek

Yozgat Belediye Başkanı Kazım Arslan, Yozgat’ın tarih ve kültürünü yaşatmak için büyük caba sarf ettiklerini belirterek, 3 tarihi konağı restore ettireceklerini söyledi.
Yayınlanma tarihi: 06 Temmuz 2015, Pazartesi günü, saat: 13:43

Yozgat Belediye Başkanı Kazım Arslan, Yozgat’ın tarihi ve kültürünü yaşatmak ve şehre bir kent kimliği oluşturmak için çalıştıklarını belirterek, “Şehrimizde sayısı azalan tarihi konaklarımıza sahip çıkıyoruz. Bazı tarihi konakları kamulaştırarak belediyenin mülkü haline getirdik. Tarihi konakların restorasyon işi uzun süren bir prosedür gerektiriyor. Bu sebeple hepsini bir anda restore ettirmek kolay olmuyor. Ancak bu tarihi konaklardan birini bütün işlemleri tamamlandı ve restorasyon çalışmaları başlayacak. Bu konağımıza ise Hüznibaba ismini vereceğiz” dedi.

Yozgat’ta yeni yapılan okul ve kamu binaların Selçuklu, Osmanlı mimarisinde tarihi görünümlü olduğunu ifade eden Belediye Başkanı Arslan, “Belediye olarak meydan projemizde ise Cumhuriyet Meydanına bakan binalara modern giydirmeler yapılacak. Bu projemiz de tamamlanmak üzeredir. İnşallah bu proje ile meydan ve çevresi modern bir görünüme kavuşacak” diye konuştu.

Yozgat Lise Caddesinde yapılan kaldırım çalışmalarının hava şartlarından dolayı aksadığını ifade eden Arslan, “Belediye olarak biz caddemizin biran önce tamamlanması için çalışıyoruz. Zaman zaman yapılan müteahhit firmanın yaptığı hatalar, tekrar düzelttiriliyor. Lise caddesi, saat kulesinden, Kentpark’a, oradan da yeni hastaneye kadar uzanacak” diye konuştu.

Etiketler: kazım arslan   yozgat  
Lütfen yorumunuzu yazarken hakaret ve küçük düşürücü ifadeler kullanmamaya özen gösteriniz.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

6 + 3 = ?

 
haber yazılımı: buki