Yozgatspor taraftar grup başkan ve üyeleri Cumhuriyet Alanı’nda yaptıkları basın açıklamasında şampiyonluk beklentilerini bir kez daha dile getirdi. Kendilerinin tüm zorluklara rağmen armaya sahip çıktıklarına dikkat çeken taraftar, siyasileri, işadamı ve esnafı bu zorlu yolculukta küskünlükleri bir kenara bırakıp, Yozgatspor’a destek olmaya çağırdılar.

Yozgatspor’un yalnız bırakılmasına, gerekli desteğin verilmemesine ve siyasilerin bu zorlu süreçte yalnız bırakmasına tepki gösterdi.

Cumhuriyet Alanı’nda toplanan Yozgatsporlu taraftar grup başkan ve üyeleri adına açıklamayı en genç üye okudu. Yozgatspor’un 4 yıldır Bölgesel Amatör Liglerde mücadele ettiğinin belirtildiği açıklamada 17 yıllık şampiyonluk hasretinin bitmesi için destek istenen açıklamada şu görüşlere yer verildi: “17 yıldır şampiyonluk hasretiyle yanıp tutuşan Yozgat için uyanma vakti gelmiştir. Değerli Yozgat ve Yozgatspor sevdalıları artık bıçak kemiğe dayanmıştır. Türk futboluna büyük katkı sunan Yozgatspor’umuz yaklaşık son 4 yıldır BAL ligi yani Bölgesel Amatör Ligde mücadele etmektedir.

SİYASİLER SAHİP ÇIKMIYOR
Yozgat Belediye Başkanı ve Yozgatspor Kulüp başkanı Kazım Arslan’ın gayretleri olmasaydı şimdi Yozgatspor tarih olacaktı. Armayı yere düşürmeyen başkanımız Kazım Arslan’a sonsuz teşekkürlerimizi sunuyoruz. Sayın Cumhurbaşkanımızın Recep Tayyip Erdoğan’ın “Yozgat’ı bir üst ligde görmek istiyorum” diye talimat vermesinin üzerinden tam 4 yıl geçti. Biz bu süre zarfında şunu gördük. Yozgat’ı yönetenler ve başta siyasilerimiz olmak üzere Yozgatspor’u ve mevcut yönetimi yalnız bıraktı.

YOZGATSPOR BU ŞEHRİN EN BÜYÜK MARKASI
Tüm taraftar grupları adına yapmış olduğumuz bu açıklamanın asıl amacının siyasilerimizin ve Yozgatlı işadamlarımızın armayı yere düşürmemek adına sahip çıkılması gerektiğinin hatırlatılmasıdır. Unutulmamalıdır ki Yozgat’ın en büyük markası Yozgatspor’dur. Şöyle dönüp mazimize baktığımız zaman şampiyonluklarla dolu bir değerin şuan sahipsiz bırakılması bizi derinden üzmektedir. Takımımız amatörde boy göstermesine rağmen taraftarımızın inancında bir nebze eksilme olmamıştır. Her zaman ve her yerde armanın peşinde olduklarını son olarak Aksaray maçında kanıtlamışlardır.

KÜSKÜNLÜĞÜ BİR KENARA BIRAKALIM
Şimdi buradan er meydanından yani cumhuriyet meydanından tüm Yozgat’a haykırıyoruz. Herkes küskünlüğü dargınlığı bıraksın. Asıl olan ortak paydamız sevdamız Yozgat ve Yozgatspor için mücadele edelim. Şehrimizde şampiyonluk havası yeniden essin. Yozgat esnafına burada büyük bir görev düşüyor. Tüm esnaflarımızı işyerlerine Yozgatspor arması asmaya davet ediyoruz. Bu şehre ihanet edenleri geçmişte olduğu gibi bu Yozgat gençliği affetmez. Biz tek yürek olduk şimdi sıra sende Yozgat..

Çıkmış olduğumuz bu kutlu yolculukta inşallah muvaffak olacağız. Bir olursak, diri olursak, biz varken Yozgatspor yıkılmaz.”