Yozgatspor taraftar grupları,Kızılordu ve Cadde taraftar grubu, Bölgesel Amatör Lig 6. grupta ki temsilcimizin bu hafta sonu deplasmanda karşılacağı TM Kırıkkalespor karşılaşmasının Yozgatspor taraftarlarına, Kırıkkale İl Spor Güvenlik Kurulu'nun aldığı kararla yasaklanmasına Cumhuriyet Alanı'nda yaptığı açıklama ile tepki gösterdi.

Yozgatspor taraftar grupları alanda yaptığı açıklamada, “Biz Kırıkkale taraftarını burada en güzel şekilde ağırladık. İkram sunduk, statta kucaklaştık ve başarı diledik. Takımımızın en önemli maçında bize stat kapılarını kapatmak kabul edilemez” dediler.

Taraftarların Yozgatspor lehine yoğun  tezahüratları ve sevgi gösterileri karşısında Cumhuriyet Alanı’na gelen Kulüp Başkanı Kazım Arslan ise gerekli girişimlerin sürdüğünü ve Yozgatspor taraftarının Kırıkkale maçında tribünlerde olması için çaba sarf ettiklerini beyan etti. Başkan Arslan, “Sizlerin tribünde yer alması adına olumlu işaretler var ancak kesinleşmiş bir karar olmadığı için resmi bir beyanda bulunmuyorum” dedi. Başkan Arslan, Yozgatspor taraftarının tribünlerde olmasa bile takımın maçı kazanacağına yürekten inandığını söyledi ve “Tribünlerde olmasanız da dünyanın sonu değil. Sahada zaten bizim futbolumuz konuşacak ve galip ayrılacağız inşallah. Kırıkkale’ye söylediğimiz laflar önemli laflar, altından kalkılır değil, biz kendimize yakışanı yaptık onlarda kendilerine yakışanı yapıyorlar ve küfür ediyorlar. Hatta öyle küfür olmaz, edilen küfürler bir şehrin adını değiştirecek kadar küfür ediyorlar. Ama her türlü edep ve ahlakımızı muhafaza edeceğiz, sporcu arkadaşlarda bunun bilincinde. Biz orada seyircisiz de oynasak, onların yüz bin seyircisi de olsa Yozgatspor orada o maçı alır gelir inşallah” şeklinde konuştu.

Kazım Arslan, Yozgatspor 1959 FK’nın ligde örnek bir takım ve camia olduğunu hatırlatarak, Kızılordu ve Cadde taraftar grubunun tüm Türkiye’ye örnek olacak tavır sergilediğini ve statlarda her hafta şarkı ve marşlar ile takıma destek olduğunu belirterek, taraftarlara teşekkür etti. Başkan Arslan, Kırıkkale’nin protokol mensupları için ise 7 kişilik kota sınırı koyduğunu da söyledi ve “Bunlar yakışıksız şeyler biz zaten Yozgatspor taraftarlarına ayrılan alanda, tribünlerde izleyeceğiz maçımızı” dedi.

fotoğraf:merhaba yozgat