Tanıtım Günleri’nin yıldızı 'Sorgun standı' oldu

Antalya'da ilk defa düzenlenen Yozgat Tanıtım Günleri, Sorgun standıyla şenlendi.
Yayınlanma tarihi: 13 Aralık 2015, Pazar günü, saat: 18:02

Sorgun’un sahip olduğu zenginlikleri, yöresel yemek ve tatları ile göz kamaştıran el emeği göz nuru eserlerinin yer aldığı Sorgun Belediyesi standı, fuarın üçüncü gününde de ziyaretçi akınına uğradı.

Sorgun Belediyesi halk oyunları ekibine performansları sırasında vatandaşların da eşlik etmesiyle, fuar şölene dönüştü. Hep birlikte halay çeken vatandaşlara, Sorgun standında yoğurtlu çorba ikram edildi. 

Fuarın açıldığı ilk günden itibaren ziyaretçilerin ilgi odağı olan Sorgun standında ziyaretçiler ile bol bol sohbet eden Sorgun Belediye Başkanı Ahmet Şimşek, Antalyalı konuklara Sorgun’la ilgili bilgiler verdi.

Oldukça zengin bir doğal ve kültürel mirasa sahip olan Sorgun’un tanıtımı noktasında fuarın önemli katkıları olduğuna dikkati çeken Şimşek, “Sorgun Kaymakamlığı koordinesinde belediyemiz ve Halk Eğitim Merkezi’mizce açılan standımız, şehrimizin ve özellikle Sorgunumuzun tanıtımı açısından çok önemli bir faaliyet gerçekleştirmiştir. Yoğun ilgi gören standımız da ziyaretçilerin önemli ölçüde dikkatini çekmiştir. Sorgun Belediyesi olarak kimlik sahibi bir kent oluştururken, binlerce yıllık tarihi, doğal ve kültürel mirasa sahip Sorgun’un hak ettiği konuma gelmesi için de başlatılan çalışmalar sürdürülecektir” dedi.

Standımızı ziyaret eden konuklara Sorgun’u tanıtan broşür, kitapçık, kitaplar ve tanıtım CD’lerinden oluşan birer çanta hediye edildi.

Etiketler: sorgun   ahmet şimşek  
Lütfen yorumunuzu yazarken hakaret ve küçük düşürücü ifadeler kullanmamaya özen gösteriniz.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

3 + 9 = ?

 
AnketTümü
Cumhurbaşkanı Adayınız Kimdir
 
haber yazılımı: buki