Antalya'da düzenlenen Yozgat Tanıtım Günleri’nin ikinci gününde de Sorgun standı ziyaretçi akınına uğradı. Antalya’da yaşayan Yozgatlılar ve Antalyalı ziyaretçilere yöreye özgü vazgeçilmez tat ‘Arabaşı’ ikramında bulunuldu. Büyük ilgi gören arabaşı ziyafetinin ardından konuklara pestil ve kavurga dağıtıldı.

Sorgun Belediye Başkanımız Ahmet Şimşek, tanıtım günleri kapsamında Antalya’da yaşayan hemşehrilerimiz ve Antalyalılarla buluşmaktan duydukları memnuniyeti dile getirdi. 

Şimşek, “Kaymakamlığımız koordinesinde hazırlandığımız tanıtım günlerinde ikinci günü geride bıraktık. Hemşehrilerimizin Sorgun standına yoğun ilgisinden memnunuz. Kentimize has ürünler, çini ve bakır eserler, yöresel tatlarımızla Sorgunumuzu Antalya’da yaşayan hemşehrilerimizin ayağına getirdik. Standımızda bugün ikram ettiğimiz arabaşı çorbası da büyük ilgi gördü. Memleket hasreti çeken hemşehrilerimiz bir nebze de olsa tanıtım günleri dolayısıyla bu hasreti dindirmiş oldular. Bu da bizleri memnun ediyor. Pazar gününe kadar devam edecek olan tanıtım günlerinde standımızda yöresel tatlarımızı sunmaya ve Sorgunumuzun güzelliklerini sergilemeye devam edeceğiz” dedi.

Sorgun Kaymakamı Ali Arslantaş ise, “Antalya’da yaşayan hemşehrilerimizin yanı sıra Antalyalıların da standımıza göstermiş olduğu ilgiden memnuniyet duyuyoruz. Tanıtım günleri yöreye özel eserlerin ve tatların tanıtımı açısından önem taşıdığı gibi, gurbette sıla hasreti çeken vatandaşlarımızın da bu özlemini gidermelerinde oldukça önemlidir. Bizleri burada yalnız bırakmayan herkese teşekkür ediyoruz” dedi.

Sorgun Belediyesi halk oyunları ekibinin gösterileri de tanıtım günlerine renk kattı. 
Belediye Başkanımız Ahmet Şimşek, standımızı ziyaret eden Yozgat Vali Yardımcısı Gökhan İkitemur, Sarıkaya Kaymakamı Yasin Özcan ve Antalya- Aksu Kaymakamı Süleyman Erdoğan’a tablo armağan etti.