TANAP, 500 kişiye istihdam sağladı

Doğankent kasabasında çalışmalarını sürdüren Trans Anadolu Doğalgaz Boru Hattı projesi (TANAP) sayesinde, 500 kişiye istihdam sağlandı.
Yayınlanma tarihi: 17 Kasım 2015, Salı günü, saat: 09:27

Sorgun ilçesine bağlı Doğankent kasabasında çalışmalarını sürdüren Trans Anadolu Doğalgaz Boru Hattı projesi (TANAP) sayesinde, 500 kişiye istihdam sağlandığı öğrenildi.

Edinilen bilgilere göre geçen yıl çalışmalara başlayan TANAP projesinde Sorgun, Doğankent, Saraykent ve Dedefakılı gibi yerleşim birimlerinden toplam 500 kişinin TANAP’ta çalışmaya başladığı bunun da halkın ekonomik düzeyinin artmasında katkı sağladığı ifade edildi.

Doğankent Kasabası sakinleri, TANAP’ın, Türkiye genelinde 10 yerde kuracağı mobilizasyon kampından birinin Doğankent beldesinde kurulmasının beldeleri açısından büyük bir şans olduğunu, 300 dönümlük arazi üzerine kurulan TANAP projesinin bölge ekonomisine önemli katkılar sağladığını belirterek, çalışan işçi sayısının önümüzdeki günlerde bin kişiye çıkmasını bekliyorlar.

Mobilizasyon kamp alanının belde ve çevresine çok büyük katkılar sağlamasını beklediklerini belirten belde sakinleri, kampın hem beldelerinde hem de çevre ilçe ve beldelerde ekonomiyi canlandırmasını beklediklerini vurguladılar.

Şu anda boru döşeme işinin yapıldığı TANAP kamp alanında  inşaat çalışmalarının yanı sıra, sosyal aktivitelerinde yapılacağı futbol, basketbol, voleybol sahaları bulunuyor.

Yeşil alanlar, parklar, yürüyüş yolları, sağlık klinikleri ve daha bir çok tesisin yapımının tamamlanmak üzere olduğu kampın, yazın klima ile serinleyen, kışın kaloriferle ısınan yatakhanelerinin bulunduğu kampta ikamet eden yaklaşık bin kişinin belde esnafının yüzünü güldürdüğü belirtildi.

Etiketler: tanap   boru   hattı   sorgun   doğankent  
Lütfen yorumunuzu yazarken hakaret ve küçük düşürücü ifadeler kullanmamaya özen gösteriniz.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

7 + 4 = ?

 
AnketTümü
Cumhurbaşkanı Adayınız Kimdir
 
haber yazılımı: buki