Taleplerimiz karşılanabilir talepler

Memur-Sen Yozgat İl Temsilcisi Kenan Şerefli, 2. oturumu yapılan toplu sözleşmeyi değerlendirerek, "Biz o masadan imzayı atıp kalkmak istiyoruz" dedi.
Yayınlanma tarihi: 13 Ağustos 2015, Perşembe günü, saat: 08:57

Memur-Sen Yozgat İl Temsilcisi ve Eğitim Bir-Sen Yozgat Şube Başkanı Kenan Şerefli, toplu sözleşmenin 2. oturumunu değerlendirdi. Memur-Sen'in taleplerinin karşılanabilir talepler olduğunu dile getiren Şereflin, "2016-2017 toplu sözleşme masası biliyorsunuz ki 3 Ağustos itibariyle kurulmuş oldu. Memur-Sen’in taleplerinin karşılanabilir talepler olduğuna inanıyoruz. 8+8 2016 için 7+7’de 2017 içim taban aylığına zam ve enflasyon farkı gibi artışları talep ediyoruz. Kamu işveren heyetinden de Memur-Sen’in taleplerinin makul olduğunu kabul edip Memur-Sen’in taleplerini karşılamasını talep ediyoruz. Öğretmene haftalık tuttuğu nöbet için haftalık en az 6 saat ek ders ücreti talep ediyoruz" dedi.

Şerefli, "Eş durumu tayinlerinde 3 yıl sigorta şartı getiriliyordu ama bu kaldırıldı. Eski sisteme geri dönüldü. Çalışan eş son 2 yılda 360 gün sigortalı ise eş durumu tayini isteyebilecek. Bu bizim açımızdan bir kazanımdır. Yine memurlara bir derece sözü verilmişti. Birinci oturumda 1 derece sözü gerçekleştirilmiş oldu. Biz o masadan imzayı atıp kalkmak istiyoruz. Görüşmelerin hakem heyetine kalmasını istemiyoruz" ifadelerini kullandı.

Etiketler: kenan şerefli   memur-sen  
Lütfen yorumunuzu yazarken hakaret ve küçük düşürücü ifadeler kullanmamaya özen gösteriniz.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

8 + 1 = ?

 
AnketTümü
Cumhurbaşkanı Adayınız Kimdir
 
haber yazılımı: buki