10 Nisan Polis Haftası sebebi ile Kayseri'de düzenlenen iller arası Taekwondo şampiyonasında, Sarıkaya Belediyesi Taekwondo Kulübü elde ettiği başarılarla göz doldurdu.

Kayseri Taekwondo İl Temsilciliğinin düzenlemiş olduğu turnuvaya Sarıkaya Belediyesi ilçeyi temsil eden taekwondo takımındaki, 4 bayan sporcuyla katılım sağladı. Sporcular göstermiş oldukları gayret ve üstün performansla 2 altın ve 2 bronz madalya alarak Sarıkaya'ya sevinçli döndüler. 

Kayseri'de düzenlenen şampiyona da dereceye giren sporcuların isimleri şu şekilde; 47 kg altın madalya İrem Açıkgöz, 33 kg altın madalya Tuğçe Mahkeli, 55 kg Fazilet Bozdemir bronz madalya ve 59 kg’da Arzu Gönül bronz madalya kazandılar. Şampiyonaya katılım sağlayan sporcular, takım halinde bu başarıların sonucunda ikincilik kupasını da Sarıka'ya getirmeyi başardılar.

Sarıkaya Belediyesi Taekwondo Antrenörü Murat Açıkgöz yaptığı açıklamada elde ettikleri başarıdan dolayı duydukları mutluluğu dile getirirken, Polis haftası sebebiyle düzenlenen turnuvada kazandıkları bu başarıyı tüm şehit ve gazilerimize armağan ettiklerini belirtti.