Sorgun Belediye Başkanı Ahmet Şimşek, Taekwondo Federasyonu tarafından düzenlenen Ümitler Türkiye Şampiyonasında 2.nci olan Samed Muhammed Duygulu’yu Cumhuriyet Altını ile ödüllendirdi.

Alanya’da düzenlenen Taekwondo Ümitler Türkiye Şampiyonasında ikinciolarak gümüş madalya kazanan Samed Muhammed Duygulu, Sorgun Belediye Başkanı Ahmet Şimşek’i makamında ziyaret etti.

Sorgun Belediye Başkanı Ahmet Şimşek, başarılarından dolayı Samed Muhammed Duygulu’yu tebrik etti. Şimşek, yaşattığı bu gurur için Duygulu’yateşekkür ederek başarılarının devamını diledi. Kazanılan başarıların ödüllendirilmesi gerektiğini söyleyenBaşkan Şimşek,” Başarılarıyla göğsümüzü kabartan sporcumuz son şampiyonada Türkiye ikincisi olmuş ve bizleri gururlandırmıştır. Milli ve dini değerlerine sahip, güçlü ve başarılı bir nesil ile sporcuların yetişmesi açısından spora ve sporcularımıza verdiğimiz desteklerimiz artarak devam edecektir” dedi.

Belediyespor Taekwondo Takımı Antrenörü Ahmet Turan Dinçer, yarışmaların ikinci gününde 87 kiloda mindere çıkan Samed Muhammed Duygulu’nun, finale gelinceye kadar tüm rakiplerine karşı büyük üstünlük sağladığını, ancak finalde İstanbullu rakibine yenilerek Gümüş madalyada kaldığını ifade etti.