Süt Üreticilerine Haziran Ödemeleri Yapıldı

Kadışehri Süt Toplama Merkezinde, üreticilere ödenecek Mayıs ayı rakamları belli oldu.
Yayınlanma tarihi: 24 Haziran 2015, Çarşamba günü, saat: 07:02

Mülkiyeti Kadışehri Kaymakamlığına ait olan ve Kadışehri Süt Üreticileri Birliği tarafından işletilen Kadışehri Süt Toplama Merkezinde üretilen sütler Konya menşeli TORKU firmasına veriliyor. TORKU tarafından her ayın 20’sinde süt bedeli Kadışehri Süt Üreticileri Birliği üzerinden vatandaşların hesaplarına yatırılıyor. 

Şubat ayında yapılan genel kurulda Kadışehri Süt Üreticileri Birliği Yönetim Kurulu Başkanlığını devralan Kaymakam Ali Doğan, birliği idari ve mali tüm yönlerden sıkı denetim altında tutarak sütlerini veren yaklaşık 200 üye için bir güven unsuru oluşturuyor.

Ocak ayında aylık yaklaşık 9 tonla başlayan süt üretimi Mart ayında 53, Nisan ayında 73 ve Mayıs ayında 127 tona ulaşmış bulunuyor. 1-31 Mayıs 2015 tarihleri arasında toplanan 127 tonun sütün bedeli olarak yaklaşık 146 bin TL TORKU tarafından Kadışehri Süt Üreticileri Birliği hesabına yatırıldı. Bunun üretici payı olan yaklaşık 114 bin TL’si bugün itibariyle üreticilerin hesabına aktarıldı.

Kadışehri Süt Toplama Merkezinin kurulması ve faaliyete geçmesiyle ilçede ciddi bir ekonomik hareketlilik göze çarpmaya başladı. Süt üretiminin her geçen ay artmasıyla ilçede işsizlik ve göç konularına çözüm konusunda ciddi bir ümit ışığı belirdi. Süt üretimindeki düzenli artış vatandaşların da eline geçen parayı da artırdı.

Kaymakam Doğan’ın şeffaf yönetim ve sıkı denetiminde merkezin çok daha ciddi boyutlara varan bir üretime ulaşması bekleniyor.

Etiketler: kadışehri   süt   toplama   torku  
Lütfen yorumunuzu yazarken hakaret ve küçük düşürücü ifadeler kullanmamaya özen gösteriniz.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

5 + 3 = ?

 
AnketTümü
Cumhurbaşkanı Adayınız Kimdir
 
haber yazılımı: buki