Sürü Yönetimi Kursunu bitiren kursiyerlere sertifika

Sorgun Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü, Sorgun Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü ve Yozgat İş-Kur İl Müdürlüğü’nün düzenlediği Sürü Yönetimi Kursu’na katılan 47 kursiyer, düzenlenen törenle sertifikalarını aldı.
Yayınlanma tarihi: 27 Mart 2015, Cuma günü, saat: 08:39

Sorgun Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü, Sorgun Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü ve Yozgat İş-Kur İl Müdürlüğü’nün düzenlediği  Sürü Yönetimi Kursu’na katılan 47 kursiyer, düzenlenen törenle sertifikalarını aldı.

Törende konuşan Sorgun Kaymakamı Ali Arslantaş, Yozgat’ın ve Sorgun’un önemli bir tarım ve hayvancılık bölgesi olduğunu, ancak hayvan yetiştiricilerinin sürü yönetimi elemanı bulmakta oldukça zorlandıklarını belirtti.

Bu durumun hayvancılığı olumsuz etkilediğine işaret eden Kaymakam Arslantaş “Ben öncelikle bu belgeleri almaya hak kazanan kursiyerlerimizi ayrı ayrı kutluyorum. Bu kursu başarıyla tamamlayan kursiyerlerimize bakanlığımız tarafından 300 anaç koyun olmak üzere toplamda 500 hayvanlık bir sürüyü yöneten sertifikalı elemana 5 bin lira destek verilecek” dedi.

İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Cumhur Eser de tören öncesinde yaptığı konuşmada, açılan kurslarla ilgili bilgiler aktardı. Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü ve Yozgat İş-Kur İl Müdürlüğü ile birlikte biri kendi bünyelerinde, biri de Halk Eğitimi Merkezi’nde olmak üzere iki ayrı kurs açıldığını ifade eden Eser şunları söyledi:

“Açılan bu iki kursumuza toplam 47 kursiyer katıldı. Müdürlüğümüz binasında açılan kursa  23, Halk Eğitimi Merkezi’nde açılan kursa ise 24 kursiyer katıldı. 120 saat süren bu kursların bitiminde 47 kursiyerimiz belge almaya hak kazandı.”

Konuşmaların ardından kursiyerlere sertifikaları verildi.
Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü toplantısı salonunda düzenlenen sertifika törenine İlçe Kaymakamı Ali Arslantaş, Sorgun Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Cumhur Eser, Sorgun Halk Eğitim Merkezi Müdürü Ali Erol, Sorgun Özel İdare Müdürü Metin Kayhan ve kursiyerler katıldı.

Lütfen yorumunuzu yazarken hakaret ve küçük düşürücü ifadeler kullanmamaya özen gösteriniz.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

5 + 2 = ?

 
haber yazılımı: buki