Sürmeli Şenlikleri programı belirlendi.

Yozgat Belediyesi tarafından 3-9 Ağustos tarihleri arasında düzenlenecek olan 16. Uluslararası Sürmeli Şenlikleri programı belirlendi.
Yayınlanma tarihi: 24 Temmuz 2015, Cuma günü, saat: 10:16

Yozgat Belediye Başkanı Kazım Arslan bir basın toplantısı düzenleyerek 3 Ağustos’ta başlayacak ve 7 gün sürecek Yozgat Sürmeli Şenlikleri programı hakkında bilgi verdi. Arslan, bu yıl 16’ıncısı düzenlenecek olan Sürmeli Şenliklerini, geçen yıl protokol kaygısından uzak halkın katımının daha fazla olduğu bir şenlik olarak gerçekleştirdiklerini belirterek, “Sürmeli Şenlikleri halkın şenliği haline geldi. Bu yıl da yine aynı şekilde protokol kaygısından uzak halk ile bütünleşmiş şekilde düzenleyeceğiz” dedi.

Bu yıl şenliklerin 7 gün süreceğini dile getiren Başkan Arslan, “Şenliklerimizin geçmiş yıllarda tarihleri sürekli farklılık gösteriyordu, bundan sonra şenliklerimiz Ağustos’ta başlayacak ve bu yıl 3 Ağustos’da başlayıp 7 gün sürecek. Şenliği ağustosta düzenlememizin amacı, özellikle il dışında ve yurt dışında yaşayan hemşehrilerimizin tatil için memleketine geliyor. Bizde buraya gelen vatandaşlarımıza güzel bir sosyal hayat sunmak için bu tarihi seçtik” diye konuştu.

Şenlik süresince gündüz programlarında Yozgat’ın yerel kültürünü tanıtan çeşitli yarışmalar düzenleyeceklerini ve yerel ürünlerinin tanıtımını yapacaklarını vurgulayan Arslan, “Akşam programları ise genelde eğlenceye yönelik olacak. Biz hiçbir zaman popüler kültürün peşinde gezmeyeceğiz. Yozgat’ı kültür ve sanat şehri olmasını istiyoruz. Yaptığımız çalışmaları da bu yönde yapıp Yozgat’a gerçek manada kültür ve sanatımızı getirmiş olacağız. Şenliklerimizde doyurucu bir program hazırlandı. Bunun içinde özellikle devlet kurumları ve belediyelerimizin kültürel faaliyetlerinden istifade ediyoruz.

Bütün bölgelerimizin kültürlerini şenlik süresince şehrimizde göreceğiz. Bütün halkımızı şenliklerimize şimdiden davet ediyorum” şeklinde konuştu.

Sürmeli Şenlikleri kapsamında bir de sünnet şöleni hazırladıklarını dile getiren Arslan program hakkında geniş bilgi verdi.

Etiketler: sürmeli   yozgat   şenlik   haber  
Lütfen yorumunuzu yazarken hakaret ve küçük düşürücü ifadeler kullanmamaya özen gösteriniz.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

8 + 4 = ?

 
AnketTümü
Cumhurbaşkanı Adayınız Kimdir
 
haber yazılımı: buki