Yozgat Belediyesi tarafından bu yıl 17’ncisi düzenlenecek olan Sürmeli Şenlikleri 3-9 Ağustos tarihleri arasında gerçekleştirilecek. 

Belediye Başkanı Kazım Arslan, Büyük Sinema’da düzenlediği basın toplantısında, Sürmeli Şenlikleri etkinlik takvimi hakkında bilgi verdi. 

Başkan Arslan, bu yıl 17’ncisi düzenlenecek olan şenliklerin Yozgat’ın önemli kültürel değerlerinden olduğunu belirterek, “Ülke olarak hassas bir dönemden geçiyoruz. Bu nedenle etkinlik takvimimizde daha çok kültür ve sanatsal boyutu yüksek olan uygulamalara ağırlık verdik” ifadelerini kullandı. 

Yozgat’ın sosyal etkinliklere ihtiyacı olduğunu ve Sürmeli Şenliklerinin bir nebze de olsa bu açığı kapattığını dile getiren Arslan, “ Ülkemizin geçtiği hassas dönemlerde insanların deşarj olmaya da ihtiyacı var. Ancak, bizler de ortamın ve ülkemizin hassasiyetini göz ardı etmedik. Bu nedenle de hassas davranmaya özen gösterdik. Eğlence dozu düşük bir takvim hazırlamaya çalıştık. Gündüz sosyal, kültürel etkinlikler, akşamları ise müzikli etkinlikler yapılacak” şeklinde konuştu.