Sulu Küllükler Dağıtıldı

Yozgat Belediyesi tarafından sokak tipi, sulu sigara küllüğü Yozgatlının hizmetine sunuldu.
Yayınlanma tarihi: 28 Mayıs 2015, Perşembe günü, saat: 09:41

Yozgat Belediye Başkan Yardımcısı Şahin Kılınçarslan Yozgat'ı yaşanabilir temiz bir kent olması için çalıştıklarını Yozgat halkından da bu konuda destek istediklerini ve biraz daha çevre temizliğine karşı duyarlı olmasını istedi.  

Sokak tipi sulu sigara küllükleri Yozgat'ın her caddesinde sokağında yaygınlaştırmak için çalışmalarının olduğunu belirten Kılınçarslan Yozgat'a yakışan çalışmalara devam edeceklerini belirtti. 

Sokak tipi sulu sigara küllüğünü ilk önce belediye binasının olduğu cadde de denemeli amaçlı koyarak halkın duyarlı olduklarını gören Kılınçarslan: "Sokak tipi sulu sigara küllüğünü imalatını yaptıktan sonra deneme amaçlı belediyemizin olduğu caddeye koyarak halkın bu konuda duyarlığını ölçmeye çalıştık. Daha önce ağaçlara bağladığımız sigara kutularından bir dönüşüm alamadık. Bu denemememiz de olumlu sonuçlar aldıktan sonra küllüklerimizin daha geniş alanlara yayılması için bir çalışma başlattık. İmalatını yaptırdığımız küllükleri şu an için Yozgatımızın belirli caddelerine koyacağız. Bir sigara izmaritinin bile ne kadar caddeleri çirkin ve bakımsız gösterdiğini görüyoruz. Bunun için böyle bir şey düşündük." dedi.  

Yaşanabilir bir Yozgat olması için her geçen gün daha çok çalıştıklarını dile getiren Kılınçarslan: "Yaşanabilir Yozgat olması sloganıyla yola çıktık. Amacımız ve gayretimiz hep bu yönde olacak. Lise Caddesi'nde kaldırım yenileme çalışmaları bittikten sonra sokak tipi sulu sigara küllüklerimizi yerleştireceğiz. Hemen hemen her sokağa veya her caddeye yerleştirmek için çalışmalarımız başladı. Umarım Yozgat halkı da bu konuda bize destek olur. Bizler her ne kadar belediye konusunda hassasiyet göstersekte Yozgat halkının da bu konuda bize destek vermelerini bekliyoruz. Hep birlikte bu memleketi kalkındırmak için çalışacağız." dedi. 

Vatandaşlarımızın çevreye karşı biraz daha duyarlı olması konusunda biraz daha gayret göstermelerini isteyen Kılınçarslan: "Yozgat temiz oluyor ama maalesef duyarsız bazı vatandaşlarımız sebebiyle sabah saat 8'den sonra tekrar ciddi manada bir kirlilik yaşıyoruz. Bugün yaptığımız çalışma ile sembolik olarak temizlik bilinci oluşturmaya, dikkat çekmeye çalışıyoruz. Biz zaten belediye olarak temizliyoruz. Bu bizim belediye olarak asli vazifemiz. Bundan hiç bir zaman kaçınmayız. Ama vatandaşlarımızdan temizlik konusunda duyarlı davranmasını istiyoruz. İşimizi kolaylaştırmalarını istiyoruz. Vatandaşlarımız temizlik konusunda titiz olursa duyarlı olursa bizim temizliğe ayıracağımız zaman daha fazla olur. Çok daha fazla yeri temizlemiş oluruz. Çalışmamızın amacıda budur.” dedi.

Etiketler: şahin kılıçaslan  
Lütfen yorumunuzu yazarken hakaret ve küçük düşürücü ifadeler kullanmamaya özen gösteriniz.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

2 + 6 = ?

 
haber yazılımı: buki