Yozgat girişindeki, Sarıhacılı Mahallesi'nde yola hakim tepeye, Yozgat Belediyesi tarafından 3 ay önce, 15 metre yüksekliğinde, 14 bayrak direği dikilerek göndere çekilmişti. Yozgat Belediyesi tarafından dikilen bayrakların 13 tanesi Yozgat'ın ilçelerini, 1 tanesi de merkez ilçe olarak Yozgat'ı temsil ederken, 14 Bayrak aynı zaman da Yozgat'ın verdiği şehitleri temsil ediyor.

Şehitler Diyarı, Yozgat'ı temsil eden bayrakların bulunduğu bölge, yine belediye tarafından 'Şüheda Tepesi' olarak isimlendirilirken, hava şartlarının elverişsiz olması sebebiyle yapılması planlanan düzenlemeler bir süreliğine askıya alınmıştı.

Yozgat Belediyesi, hava şartlarının düzelmesi ile birlikte Şüheda Tepesi'nde Yozgat'ı, ilçelerimizi ve Şehitlerimizi temsil eden bayraklara gece ışıklandırmasını yaparak, şehrin girişine ayrı bir güzellik katdı.

Yozgat Belediye Başkanı Dr. Kazım Arslan, "Belediyemizce şehitlerimiz anısına düzenlenen ve 14 ilçemizi temsilen 14 tane bayrağımızın yer aldığı Şüheda tepesindeki bayraklarımız ışıklandırıldı. Yozgat girişinde yer alan ve çok uzak mesafeerden görülebilen bayraklarımız gece aydınlatması ile bir başka güzellik kazandı." dedi.

Çevre düzenlemesi içerisinde ki "Şüheda Parkı"ında, bütün şehitlerimizin künyesi yer aldığı ve doğal bir şelalenin de park ile birlikte içine alan bir gezi alanı projelendirildiğini ifade eden Başkan Arslan, "Ayrıca bayrakların olduğu Şüheda Tepesinin tam karşısına da Kınalı Hasan anıtı yapılarak şehrin girişinde Şehitler diyarına girildiğini hatırlatmak istiyoruz. Burada bir çevre düzenlemesi, peyzaj çalışması yapacağız. Bu düzenleme ile ilgili çok değişik sergilemeler de yapacağız. Sergileyeceğimiz en önemli şeylerden birisi de şehit mektuplarını ihtiva eden kitabeler olacak. İnsanlar buraya geldiği zaman her şeyleri ile şehitlerimizi hatırlayacaklar, onlara bir Fatiha okuyacaklar. Aynı zamanda hemşehrilerimizin huzur içinde dinlenebileceği bir mekan olacak." şeklinde konuştu.