Sudan Al- Neelain Üniversitesi Rektör Yardımcısı ve Genel Cerrah Prof. Dr. Tarık Abbas Elbakheet Mevlana Değişim Programı kapsamında öğretim elemanı olarak Tıp Fakültesi ile değişim gerçekleştirmek üzere Bozok Üniversitesini ziyaret etti.

Rektör Prof. Dr. Salih Karacabey, Prof. Dr. Tarık Abbas Elbakheet’i makamında kabul ederek iki üniversite arasındaki işbirliği ve değişimin artmasını temennisinde bulunarak plaket takdim etti. Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Kadir Özköse ve Prof. Dr. Hikmet Şelli Aybar da Prof. Dr. Tarık Abbas Elbakheet’i makamlarında ağırlayarak üniversiteler arasında ilişkilerin geliştirilmesi adına görüş alışverişinde bulundu.

Aynı zamanda Genel Cerrah olan Prof. Dr. Tarık Abbas Elbakheet Araştırma Ve Uygulama Hastanesi’nde akademisyenlerimizle tanışarak hasta ve ameliyatlar hakkında bilgi aldı. Prof. Dr. Tarık Abbas Elbakheet, ayrıca Sağlık ve Meslek Yüksekokulu’nda öğrenci ve öğretim görevlileriyle bir araya geldi ve onlara İlk Yardım konusunda bir sunum yaptı.

Bozok Üniversitesini ziyaretten çok memnun kaldığını ifade eden Prof. Dr. Elbakheet eğitim, araştırma ve kültür alanlarında paylaşımı arttırmak maksadıyla üniversitemiz öğrenci ve akademisyenlerini Sudan’a davet etti.