STK Temayülüne Yoğun İlgi

AK Parti Yozgat İl Başkanlığı sivil toplum kuruluşlarına yönelik haziran seçimlerinde milletvekili aday adaylarını belirlenmesi amacıyla temayül yoklaması gerçekleştirdi.
Yayınlanma tarihi: 24 Mart 2015, Salı günü, saat: 00:05

AK Parti Yozgat il teşkilatında düzenlenen Sivil Toplum Kuruluşları temayül yoklamasına odalar, sendikalar, dernekler ve vakıf yönetim kurulu başkanları ile yönetim kurulu üyeleri yoğun ilgi gösterdi. STK'lar temayül yoklamasında milletvekili adayı olarak görmek istedikleri 4 kişi için oy kullandı.

AK Parti olarak toplum genelini ilgilendirecek kararları, toplumun her kesimiyle istişare etmek suretiyle aldıklarını ifade eden Ak Parti Yozgat İl Başkanı Harun Lekesiz "Geçmiş dönemlerde de bunun örnekleri mevcut. Fakat o dönemlerde bu denli kapsamlı bu tür bir çalışmayı gerçekleştirmemiştik. cumhurbaşkanlığı seçim öncesi, sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın AK Parti tarafından cumhurbaşkanı adayı olarak gösterilmesi sürecinde de yine bu istişare kulunu işletmiş toplumun her kesimiyle istişare edilmiştir. Sadece teşkilat içi istişareler yapılmamıştı. Bu gün yine 7 Haziran'da gerçekleştireceğimiz seçimler öncesi de milletin kaderini Türkiye'nin kaderini yakından etkileyeceğine inandığımız bir seçim olması sebebiyle milletvekili aday adaylarımıza ilişkin toplumun her kesimi ile istişarelerimiz devam ediyor, bu yoklama da bunlardan birisidir" dedi.

Lekesiz, "STK yöneticilerimiz de gerek Yozgat'ın kaderini, gerek ülkemizin kaderini etkileyecek bu seçimde bir sorumluluk üstlenip aday belirleme sürecine dahil oldular. STK'larımızın belirttikleri görüş bizim için çok kıymetli bir veri olacaktır, bize ışık tutacaktır, buna inanıyoruz. Ben bu vesile ile gerçekleştirdiğimiz yoklamaya katılan bütün sivil toplum kuruluşu başkan ve yöneticilerimize şükranlarımı sunuyorum. Gerek Yozgat'ın kaderini, gerekse memleketimizin, milletimizin kaderini etkileyecek seçimde onlarda söz sahibi olmalıyız düşüncesiyle buraya geldiler kendilerine teşekkür ediyorum" şeklinde konuştu.

Ak Parti Yozgat İl Başkanı Harun Lekesiz, gerçekleştirilen temayül yoklamasında kullanılan oylardan zarfların sayılacağını ve parti genel merkezine gönderileceğini, sayımların ise genel merkez tarafından yapılacağını sözlerine ekledi.

 

Lütfen yorumunuzu yazarken hakaret ve küçük düşürücü ifadeler kullanmamaya özen gösteriniz.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

6 + 3 = ?

 
AnketTümü
Cumhurbaşkanı Adayınız Kimdir
 
haber yazılımı: buki