STB Yozgat İl Müdürlüğü’ne teşekkür belgesi

Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, Yozgat İl Müdürlüğü’ne, 2014 yılı içerisindeki Sanayi Sicil faaliyetleri ile ilgili çalışmalarından dolayı Bakan Fikri Işık tarafından “Teşekkür Belgesi” verildi.
Yayınlanma tarihi: 23 Haziran 2015, Salı günü, saat: 08:43

Bilim Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü Yusuf Şahin, 6948 Sayılı Sanayi Sicil Kanunu’nun 1. maddesi kapsamındaki Sanayi İşletmeleri; Kanunun 2. maddesi gereği üretim faaliyetine başladığı tarihten itibaren iki (2) ay içerisinde üretim yerinin bulunduğu yerdeki Bilim, Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlüğüne müracaat ederek, “SANAYİ SİCİL BELGESİ”  almak zorunda olduklarını,  bununla birlikte, 02.08.2013 tarihli ve 28726 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan, 6495 sayılı “Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun”un 2. maddesi ile bugüne kadar sanayi siciline kayıt yaptırmayan sanayi işletmeleri hakkında 31.12.2014 tarihine kadar herhangi bir cezai işlem uygulanmadan kayıt yaptırma imkanı sağlandığını söyledi.

Şahin “Bunun üzerine Sanayi Sicil Belgesi alması gerektiği halde bugüne kadar almayan işletmelerle ilgili İl Müdürlüğümüzce 2014 yılı içerisinde ilimiz dahinde tespit çalışmaları yapılarak firmalar tek tek ziyaret edilmiş, Yozgat Serbest Muhasebeciler ve Mali Müşavirler Odası üyeleri ve işletme temsilcilerinin katılımı ile bilgilendirme toplantısı düzenlenmiş, bu çalışmalar sonucunda da Yozgat’ta Sanayi Sicil Belgeli işletme sayısı 196’dan 458’e ulaşmış ve % 132 artış sağlanmıştır. Belgelendirme çalışmalarımız halen devam etmektedir” dedi.

Şahin, İl Müdürlüğü personelinin katılımıyla yaptığı toplantıda bahse konu  çalışmalarda mesai mefhumu gözetmeden çalışarak emek sarf eden  tüm İl Müdürlüğü personeline teşekkür ederek, Bakan Işık tarafından gönderilen Teşekkür Belgesi’ni Sanayi Sicil İşlerinden sorumlu Teknisyen Orhan Emin’e teslim etti.

Etiketler: bilim   sanayi   teknoloji   yusuf şahin  
Lütfen yorumunuzu yazarken hakaret ve küçük düşürücü ifadeler kullanmamaya özen gösteriniz.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

4 + 10 = ?

 
haber yazılımı: buki